Liga prvaka: Arsenal protiv Napolija nastavlja seriju?

Drugo kolo Lige prvaka ne nudi nam neke pretjerano atraktivne parove. U tu kategoriju spada tek duel Arsenala i Napolija, čiji trener Rafa Benitez (vodio Liverpool i Chelsea) itekako dobro poznaje igru topnika.

Borussija bez Kloopa

Iako je Arsene Wenger bio kritikovan zbog indolentnog ponašanja tokom prelaznog roka, u samom finišu je doveo Mesuta Ozila i pogodio. Topnici su vodeća ekipa Engleske, a Ozil oduševljava gdje god se pojavi. Uz njega, u sjajnoj formi je i Aaron Ramsey, te Oliver Giroud.

Ipak, ne treba zaboraviti kako je Napoli također u dobroj formi, a Benitez je u utakmici protiv Genoe odmarao napadača Gonzala Higuaina, kako bi Argentinac što spremniji dočekao duel u Londonu, pokazujući kakve namjere ima protiv Arsenala.
I bez njega, Napoli je slavio rezultatom 2:0, uz dva pogotka Pandeva, najavivši kako u Englesku ide bez bijele zastave.
U istoj grupi, Borussija Dortmund, koja je poražena u Napulju sa 2:1, na domaćem terenu dočekuje Marseille i to bez Jurgena Kloopa, koji je dobio jednu utakmicu suspenzije zbog isključenja u Italiji.

Prošlogodišnji finalista loše je otvorio ovu sezonu u Ligi prvaka, te im je protiv francuskog sastava, koji je poražen u 1. kolu od Arsenala (1:2), potrebna pobjeda kako bi zadržali realne šanse za prolazak dalje, s obzirom na to da u naredna dva kola igraju protiv londonskog tima.

U grupi E Basel, koji je šokirao Chelsea na Stamford Bridgeu u 1. kolu, dočekuje Schalke. Švicarci su pokazali da se na njih mora ozbiljno računati, a toga su svjesni i Nijemci, koji su sezonu otvorili ubjedljivim trijumfom nad Steauuom od 3:0.
I dok se u Baselu sastaju dva pobjednika sa otvaranja, u Bukureštu će igrati dva poražena tima. Steaua će pokušati iznenaditi Chelsea, koji nema prava na kiks. U duelu ova dva tima iz prošle sezone u Evropa ligi. Steaua je u eliminacionoj fazi slavila na domaćem terenu sa 1:0, ali je Chelsea prošao dalje pobjedom od 3:1 na Stamford Bridgeu i na kraju osvojio naslov pobjednika Evropske lige.

U jednoj od najjačih grupa ovosezonske Lige prvaka – grupe H, Ajax će u Amsterdamu dočekati AC Milan, koji igra po sistemu toplo-hladno, dok će Barcelona u goste Celticu. Škoti su i prošle sezone imali priliku igrati protiv katalonskog sastava i ostavili su sjajan dojam. U Škotskoj su slavili pobjedu od 2:1, a na Nou Campu su poraženi identičnim rezultatom i to u 90. minuti susreta, iako su vodili goloma Samarasa iz 18. minute.

Messi ne igra zbog povrede

Uz to, u prilog Celticu ide činjenica da će Katalonci večeras igrati bez najboljeg igrača svijeta Lionela Messija, koji će zbog povrede pauzirati dvije sedmice, a meč će preskočiti i Jordi Alba, koji je postigao pobjedonosni gol na Nou Campu u 90. minuti.

U prošlosezonskom duelu Wanyama je u 21. minuti doveo Škote u vodstvo, a prednost je udvostručio Watt (83), dok je Barcelona utješni gol postigla preko Messija u 90. minuti.