Larisa Cerić peta na SP u Brazilu

Bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojila je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rio de Janeiru.

Dvadesetdvogodišnja članica  JK Nippon iz Sarajeva u pet mečeva na turniru  zabilježila je tri pobjede i dva poraza. U eliminacijama najteže ženske kategorije  – više od 78 kg  Cerić je savladala Španjolku Saru Alvarez i Turkinju Belkis Zehra Kaya, u 3. kolu je poražena od Francuskinje  Emilie Andeol. Treću pobjedu ostvarila je u repesažu nad Južnokorejkom  Kin Eunkyeong, dok je u meču za bronzanu medalju poražena od Japanke Megumi Tachimoto.

Larisa Cerić, najbolja bh. sportašica u prošloj godini,  svjetska juniorska prvakinja iz 2009. i evropska prvakinja do 23 godine iz 2012., ove sezone osvojila je sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, bronzu na Mediteranskim igrama u turskom Mersinu, te zlato na Evropskom kupu u Sarajevu.

Naša druga predstavnica na SP u Rio de Janeiru – Aleksandra Samadžić (JK Leotar, Trebinje), koja je nastupila u kategoriji do 70 kg, okončala je nastup u 1. kolu porazom od Mongolke Naranjargal Tsend.