Lana Pudar osvojila šesto mjesto na 50 m leptir na Svjetskom kupu u Kazanju

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u utrci na 50 metara leptir na FINA Svjetskom kupu u ruskom Kazanju.

Petnaestogodišnja Mostarka je u finalu dionicu prošla u vremenu 26,09 sekundi, što je bilo dovoljno za šestu poziciju.

Prvo mjesto osvojila je Australka Holly Barratt s vremenom 24,75 sekundi. Druga je bila njena sunarodnjakinja Emma McKeon (24,94), dok je bronzanu medalju osvojila Ruskinja Arina Surkova (25,36).

U prvom nastupu na ovom takmičenju Pudar je u četvrtak u disciplini 200 m leptir osvojila četvrto mjesto, s novim državnim rekordom – 2:08.21.