KUP BiH: Željezničar – Sloboda 1:2

Fudbaleri Slobode savladali su Željezničar sa 2:1 na gostovanju u prvom polufinalnom meču Kupa BiH i tako ostvarili veliku prednost za revanš na svom terenu.

Izabranici trenera Husrefa Musemića odličnom igrom prekinuli su niz tima sa Grbavice od devet uzastopnih pobijeda i načinili ogroman korak prema prolazu u finale.

Šok na startu

Tuzlanski tim poveo je već u drugoj minuti što je bio šok za domaćina. Zajko Zeba izveo je slobodan udarac, a Krpić je udarcem glavom pored stopera Želje Bogičevića pogodio mrežu za 0:1. Samo dvije minute kasnije domaćin je propustio zicer za izjednačenje.

Bekrić je proigrao Lendrića, čiji je šut sa nekoliko metara odbranio golman gostiju Muminović.

U 13. minuti Veselinović je iskosa sa lijeve strane uputio loptu iznad gola. Plavi su bili uzdrmani rano primljenim golom, a u 22. minuti Bekrić je iz slobodnjaka poslao loptu pravo u Muminovića.

Plavi sa Grbavice zaprijetili su u 28. minuti kada je Siniša Stevanović centrirao sa desne strane, lopta se odbila do Memije, koji je iz teške pozicije iskosa šutirao preko gola. U 35. minuti udarac Blagojevića sa 20-ak metara završio je pored desne stative.

Domaćin je nastavio sa napadima u želji da dođe do poravnanja rezultata, ali nije imao rješenje za dobro organizovanu odbranu tima sa Tušnja u prvom poluvremenu. Gost je pokušao u sudijskoj nadoknadi preko Kostića, ali njegov šut je lako ukrotio golman domaćina Kjosevski.

Inicijativa Željezničara urodila je plodom u 61. minuti. Lendrić je izašao sam na golmana gostiju Muminovića i zaobišao ga, te uposlio Miroslava Stevanovića, koji je centrirao sa desne strane, a najsnalažljiviji u kaznenom prostoru bio je Bogičević i udarcem glavom iz blizine donio izjednačenje plavim. U 68. minuti Bekrić je dobro šutirao sa 20 metara, a Muminović još bolje odbranio. Igra se rasplamsala, a Veselinović je u 70. minuti sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu.

Gol odluke

Samo dvije minute kasnije Tuzlaci su se radovali drugoj prednosti kada je Kostić sa četiri metra savladao Kjosevskog. Vodeći pogodak dao je polet Slobodi, pa je rezervista Ahmetović sa deset metara pucao preko gola u 74. minuti. U 88. minuti Lendrić je šutirao pravo u Muminovića, da bi Bekrić u 90. sa osam metara bio neprecizan.