Kup BiH: Derbi na Grbavici bez pobjednika

U prvim četvrtfinalnim utakmicama nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine pobjede su zabilježile ekipe Širokog Brijega i Zrinjskog, dok su susreti  Čelika,  Veleža i Željeznicara , Sarajeva završio bez pobjednika.

Čelik – Velež 0:0

Nogometaši Čelika i Veleža odigrali su danas bez golova prvi susret četvrtine finala Kupa BiH u Zenici. Tako će odluka o plasmanu u naredni krug pasti u Vrapčićima.

Bila je to prosječna nogometna predstava u kojoj su domaći imali dvije, a gosti pet prilika, ali je izostala realizacija.

Najljepši detalj meča bio je u 80. minuti kada je rezervista mostarskog tima Alidin-Dino Hajdarović sa nekih 32-33 metra uzdrmao prečku. Prije toga Jovan Blagojević je dva puta odlično šutirao sa 16 odnosno 18 metara a golman crveno-crnih Adi Adilović odlično intervenisao i spasio svoj gol.

Široki Brijeg – Olimpic 2:0

Na stadionu Pecara danas su se sastale ekipe Širokog Brijega i Olimpica. Nakon odigranih 90 minuta rezultat na semaforu je glasio 2:0 u korist domaćeg sastava.

Iz prvog poluvremena treba istaći šanse Ćorića (Regoje izbacio loptu s gol-linije), te dva puta Kordića. Ipak, na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

U šestoj minuti nastavka, Kordić je pogodio, ali je gol  poništen zbog prekršaja nad Hamzićem. Izabranici Slaven Muse u posljednjih pola sata meča prave još jači pritisak na gol Sarajlija, a na prvi gol se čekalo do 73. minute, kada  na povratnu loptu Zakarića dobro reaguje rezervista Mirko Marić koji trese mrežu gostiju. Isti igrač u 85. minuti, na asistenciju Ćorića, postavlja konačnih 2:0 za Široki Brijeg.

Mladost – Zrinjski 0:1

Fudbaleri Zrinjskog stigli su nadomak plasmana u polufinale Kupa BiH, nakon što su jučer u Bijeljini upisali minimalnu pobjedu nad ekipom Mladosti.

Pobjedu timu iz Mostara donio je Šćepanović koji je nakon centaršuta Bekića glavom pogodio mrežu golmana Tripića za pobjedu popularnih plemića i prednost pred uzvratnu utakmicu u Mostaru.

Željezničar – Sarajevo 1:1

Prvi dio vječitog derbija bio je bolji nego posljednjih sedam-osam odigranih susreta između Želje i Sarajeva. Pogodak, driblinzi, prilike, sjajno navijanje ispunili su sadržajem prvih 45 minuta, u kojima je Sarajevo igralo lijepo za oko, a Željo pravio šanse i postigao gol.Stojčev je, po ko zna koji put, odlično reagovao, te šutirao, a Lončarić kratko odbija loptu, na koju natrčava Jajalo i u svom debiju u gradskom derbiju postiže gol za 1:1.

Odmah potom Bilbija je šutirao preko gola, a nakon što su donekle konsolidovali redove, plavi uzvraćaju preko Jamaka, koji je dalekometnim udarcem, iz 54. minute, umalo iznenadio Bandovića.

Na kraju, ostalo je 1:1, što znači da nas za 14 dana očekuje još jedna neizvjesna utakmica.

Ovim remijem, Željo je, na kraju dodajmo, niz neporaženosti u Kupu produžio na 40 mečeva.