RB Leipzig očitao lekciju Mourinhovom Tottenhamu

U prvom meču osmine finala Lige prvaka RB Leipzig je upisao veliki trijumf rezultatom 1:0 na gostovanju Tottenhamu i tako ostvario značajnu prednost pred revanš.

Od samog starta RB Leipzig je djelovao znatno bolje. Povredama osakaćeni Tottenham, bez dvije najveće zvijezde, Harryja Kanea i Heung Min Sona, nije imao snage da pruži bolju partiju od večerašnje.

Već na otvaranju Timo Werner je imao veliku šansu, no pogodio je stativu, a u nastavku prvog dijela Hugo Lloris je spasio svoj tim.

Jedini gol na utakmici vidjeli smo u 58. minuti. Ben Davies je neoprezno startovao u svom šesnaestercu, a siguran sa bijele tačke bio je upravo Werner za veliko vodstvo svog tima.

Tada je ekipa Josea Mourinha krenula ofanzivnije, pokušao je portugalski stručnjak sa izmjenama, no to nije dalo rezultat.

Najbolju priliku domaći su imali iz prekida. U 73. minuti Giovani Lo Celso je iz slobodnog udarca pogodio stativu, prenosi SCsport.

Uprkos inicijativi Spursa u finišu, poravnanje nismo vidjeli, pa Leipzig ostvaruje važnu prednost pred revanš.