Kukesi bolji od Sarajeva 3:2!

Katastrofalne greške koštale su Sarajevo poraza u prvoj utakmici drugog pretkole Evropske lige. Bordo sastav je u Tirani izgubio sa 2:3 od Kukesija, iako je uoči utakmice, opravdano ili ne, proglašavan blagim favoritom za pobjedu.

Međutim, igrači Husrefa Musemića praktično su sami sebe pobijedili poklonivši dva gola domaćinu koji tokom 90 minuta nije pošteno zaprijetio Dejanu Bandoviću.

Gluhi telefoni

Sarajevo je zaprijetilo u 12 minuti kada je Haurdić centrirao sa desne strane, a Melunović glavom pogodio prečku. Isti igrač je šest minuta kasnije iskosa sa desne strane iz povoljne prilike u padu šutirao ravno u golmana domaćih Halilija.

U jeku inicijative našeg tima, Albanci su poveli. Igru gluhih telefiona između Radulovića i Bandovića iskoristio je Hoxha i u 25. minuti pogodio za 1:0. Pogotku je prethodila velika greška beka Sarajeva koji je, umjesto da je izbije, pokušao zagraditi jednu dubinsku loptu na koju je bespotrebno istrčao i Bandović. Poklon je iskoristio Hoxha i poslao loptu u šraznu mrežu.

Ipak, Sarajevo se ekspresno vratilo. Sedam minuta kasnije, u samo 60-ak sekundi na semaforu je pisalo 1:2. Prvo je u 32. minuti efektan autogol postigao bivši igrač Željezničara Lazar Popović, da bi minuta kasnije potpuni preokret kreirao Todorović koji je glavom savladao Halilija, nakon što je većinu posla odradio Asmir Suljić.

I kada se činilo da će tim sa Koševa sa prednosti na odmor, Popović je ovaj put zatresao mrežu na pravoj strani terena. I ovaj put golu je kumovao Bandović koji je proletio u prazno poslije kornera kojeg je izveo Karabeci.

Indisponirani Bandović

Taj rezultat bio je aktivan sve do 58. minute, a onda je večeras indisponirani Bandović napravio neshvatiljivu pogrešku. Pošto je isfinitirao jednog od domaćih igrača, istrčao je sa loptom izvan šesnaesterca i umjesto više opcija i dodavanja lopte do nekog od slobodnih saigrača, on se spetljao – loptu mu je presjekao Alimucaj i lagano pogodio za 3:2.

Sarajevo do kraja utakmice nije ozbiljnije zaprijetilo Haliliju. U situaciji kada je trebalo napadati i posve krenuti naprijed po izjednačenje, bordo sastav bio je očajan, bezidejan – loš.

Revanš utakmica igra se na Koševu za sedam dana. Dovoljno je to vremena da Musemić sa saradnicima i igračima vidi gdje se griješilo i je li ovo bio samo jedan od onih dana. Ili se prosto radi o limitiranoj ekipi čiji domet su 3-4 utakmice na Evropskoj sceni.