RukometSportVisoko

Krivaja – Bosna 37:31

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su osmi uzastopni i ukupno 18. ovosezonski poraz. U susretu 22. kola PL BiH koji je odigran u Gradskoj dvorani u Zavidovićima, domaća Krivaja slavila je ubjedljivu pobjedu rezultatom 37:31, na poluvremenu je rezultat glasio 17:11.

Nadali smo se da tim iz našeg grada konačno može prekinuti crnu seriju, ali uzalud, bila je ovo još jedna loša partija koja je rezultirala porazom i korakom bliže ka ispadanju iz društva najboljih bosanskohercegovačkih ekipa.

Od samog početka domaći tim je zagospodario situacijom na terenu i bio dominantniji u svim segmentima, tako da je bilo jasno da će ovo biti rezultatski jednosmjerna utakmica u kojoj Visočani ne mogu ostvariti pozitivan rezultat.

Početna prednost Krivaje od 4:1 ubrzo je narasla na 10:4, a sredinom prvog poluvremena bilo je i plus sedam, pri rezultatu 12:5.

Bosna je za nijansu zaigrala bolje i smanjila zaostatak na četiri gola, ali je domaći tim ponovo ubacio u „brzinu više“ i sa šest golova prednosti (17:11) dočekao kraj prvog dijela igre.

U drugom poluvremenu Krivaja je kontrolisala igru i držala sigurno rezultatsko odstojanje, Bosna se uspijevala ponovo primaknuti na četiri gola zaostatka, ali nikada bitnije ugroziti sigurnu prednost domaćeg tima.

U posljednjih desetak minuta susreta uslijedio je još veći pad u igri Bosne, što su igrači Krivaje iskoristili te nadahnutom i lepršavom igrom četiri minute prije kraja susreta stigli do maksimalnih devet golova prednosti, pri rezultatu 35:26.

U samom finišu Visočani su, barem malo, uspjeli ublažiti poraz konačnim rezultatom 37:31.

Najefikasniji pojedinci u redovima Visočana bili su Burić sa šest, Buljina i Keso sa po četiri te Bečajac sa tri pogotka, dok je kod pobjedničkog tima najefikasniji bio Bašić koji se čak deset puta upisivao u listu strijelaca i taj način postao najefikasniji pojedinac susreta.

Tim iz Zavidovića je već ranije prebrinuo sve brige oko opstanka, a sada je dodatno i „podebljao“ bodovni saldo te ima 23 boda i zauzima trenutno deveto mjesto na tabeli.

Nažalost, navijači u našem gradu će morati još pričekati na povoljnije rukometne vijesti.

U narednom kolu rukometaši Bosne će ugostiti direktnog rivala u borbi za opstanak, koji trenutno ima šest bodova prednosti na tabeli u odnosu na Visočane, Iskru iz Bugojna koja se jednostavno mora pobijediti kako bi se zadržale kakve-takve šanse za ostanak u premijerligaškom društvu.