Zrinjski savladao Sarajevo u utakmici sa sedam golova

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva večeras su odigrali sjajan meč u okviru 28. kola WWIN lige BiH, a na kraju su domaći slavili rezultatom 4:3.

Utakmica je igrata po izuzetno teškim vremenskim prilikama i po velikoj kiši, a u skladu sa tim viđena je i prava kiša golova večeras na stadionu Pod Bijelim Brijegom.

Zrinjski je počeo furiozno i već nakon 21 minuta vodio je sa 3:0. Prvi gol je pao nakon kornera u 11. minuti kada pogađa Ilinković.

Samo pet minuta kasnije Ćuže lijepo zabija sa distance, a onda Ilinković postiže novi gol.

U samom finišu prvog dijela Sarajevo se vraća u život. Čataković je pobjegao odbrani Plemića i lob udarcem lijepo matirao Marića.

Nastavilo se u istom ritmu i u drugom dijelu. U 57. minuti rezervista Oliveira dodatno smanjuje nakon sjajne solo akcije, no samo minut kasnije Bilbija se upisuje u strijelce.

Posljednju riječ na ovom meču dao je Anđušić koji je u 86. minuti zabio za konačnih 4:3.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Zrinjski je pobjedom nastavio potjeru za Borcem, dok Sarajevu predstoji žestoka borba za mjesta koja vode u Evropu naredne sezone.