Dejan Mileusnić treći u Evropi – Još jedan veliki uspjeh bh.atletike

Na Evropskom zimskom prvenstvu u bacačkim disciplinama koje se ovog vikenda održava u Castellonu u Španiji naš takmičar Dejan Mileusnić je osvojio bronzanu medalju.

Dejan Mileusnić se takmičio u konkurenciji mlađih seniora do 23 godine i opravdao treći evropski rezultat u toj konkurenciji u ovoj godini i osvojio još jednu veliku medalju za bh.atletiku već na startu godine.

Takmičenje je održano jutros u 09:00, pa je teško bilo očekivati od Zeničanina da ide preko 80m, ali je i 74.43m bilo dovoljno za osvajanje medalje.

Zlato je osvojio Rus Valeriy Iordan sa 82.89, dok je srebro pripalo Ukrajincu Oleksandru Nychyporchuku sa 75.93m.

Mileusnić je bio jedini predstavnik Bosne i Hercegovine na ovom takmičenju. Podsjetimo na Evropskom zimskom prvenstvu 2011.godine u Sofiji zlatnu medalju u bacanju kugle je osvojio Hamza Alić.

Dejanu Mileusnići čestitamo na ovom velikom rezultatu i nadamo se da će u nastavku sezone ispuniti normu za SP, te konkurisati za medalju na Mediteranskim igrama.