Košarkaši Igokee se oprostili porazom od Eurocupa

Igosi su prvu četvrtinu dobili, ali skupocjena ekipa iz Moskve je u drugoj četvrtini odigrala mnogo bolje i na odmor se otislo rezultatom 45:32.

U nastavku nakon lošijeg početka 53:32 Igosi su u odličnoj igri došli poenima Dozeta i Gipsona do 58:52. Ipak moćna ekipa Himkija odbila je i taj pokušaj i rutinski utakmicu privle kraju, te je slavila rezultatom 80:67. Najefikasniji igrač moskovljana bili su Popvić i Monia sa po 17 poena, dok u našoj ekipi kapiten Dozet je ubacio 20 poena, Gipson 11, a Jorović je ubacio 10 poena.

Ovom utakmicom Igokea je završila učešće u Eurokupu sa omjerom od 3 pobjede i 7 poraza.

Ekipa Himkija ubjedljivo je zauzela prvo mjesto u grupi E, gdje je nakon prvog poraza od Asesofta nanizala 9 pobjeda i istakla ozbiljnu kandidaturu za osvajanje ovog takmičenja.

Košarkaši Igokee se okreću sada ABA ligi gdje će u 13. kolu gostovati u Širokom Brijegu, starom sportskom rivalu ekipe iz Aleksandrovca. Igokea se nalazi na diobi trećeg mjesta sa Cedevitom i Cibonom koji imaju skor od 8 pobjeda i 4 poraza, dok je ekipa Širokog na začelju tabele i sa Olimpijom imaju identičan skor 3 pobjede i 9 poraza.