KošarkaSport

Košarkaši Igokee osvojili šestu titulu šampiona BiH

Novi-stari prvak Bosne i Hercegovine savladao sarajevski sastav 96:72 kod kuće i dobio sa ukupnih 3:2 finalnu seriju za košarkaškog prvaka

Košarkaši Igokee osvojili su šestu titulu šampiona BiH i završili sezonu osvajanjem dvostruke krune. U petoj utakmici finalne serije za prvaka BiH, tim iz Aleksandrovca ubjedljivo je savladao Bosnu Royal Jelly rezultatom 96:72 na domaćem terenu i slavio sa 3:2 u pobjedama.

Bez neizvjesnosti

Izabranici Dragana Bajića poveli su 11:2 u četvrtoj minuti i od početka stavili do znanja sarajevskom timu da neće dozvoliti iznenađenje. Robinson je poentirao za 26:9, a Ikonić je trojkom i poenom iz slobodnog bacanja smanjio na 31:13 u devetoj minuti. Domaćin je dobio prvu četvrtinu sa plus 19 (33:14) i već tada bilo je jasno da će odbraniti naslov prvaka. Semafor je pokazivao rezultat 50:24 u 18. minuti, kada je Robinson efektno realizovao polaganje i zaradio ovacije publike. Igosi su otišli sa nedostižnom prednošću od 55:30 na odmor, čime je utakmica bila odlučena.

Novi-stari prvak naše zemlje rešetao je koš Bosne i došao do prednosti od 31 poena razlike (72:41) u 26. minuti. Na kraju trećeg perioda semafor je pokazivao rezultat 79:47. Bosna je ublažila poraz u posljednjoj četvrtini na minus 24, a Igokei je pripao peti naslov prvaka BiH u nizu, čime je potvrdila dominaciju u našoj klupskoj košarci.

Robinson najefikasniji

Iako u majstorici bez Saše Vasiljevića, koji nije ulazio u igru i završio je karijeru, Bosna nije mogla jače parirati razigranoj Igokei, može biti zadovoljna što je dva puta pobijedila na domaćem parketu i izborila majstoricu protiv Igokee. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je James Robinson sa 17 poena, dok je kod poraženih Marko Jošilo ubacio 14 koševa.