Košarka U-20: Pobjeda na startu protiv Belgije

Naša reprezentacija do dvadeset godina je jučer u prvom meču Europskog prvenstva koje se održava u Sarajevu porazila Belgiju rezultatom 71:50. Izabranici selektora Alena Abaza su na taj način sjajno otvorili ovo prvenstvo.

Sinošnjoj utakmici je prisustvovao veliki broj naših navijača koji su nosili našu reprezentaciju do vrlo bitne pobjede. Od samog starta smo bili bolji na terenu i došli do zaslužene pobjede. Već nakon prve četvrtine igre je bilo jasno da će Belgija teško moći nešto da uradi.

Dobili smo prvu četvrtinu rezultatom 24:9. U drugoj smo bili bolji rezultatom 15:14 i na poluvremenu smo imali šesnaest poena viška, a rezultat je glasio 39:23. Belgijanci su na početku treće četvrtine pokušali sa zonom, ali ni to im nije donijelo rezultat.

Sve što su uspjeli pred posljednjih deset minuta je bilo da smanje našu prednost na 14 poena. Momci su do kraja rutinski priveli meč i upisali prvu pobjedu. Drugo kolo je na rasporedu već danas kada igramo protiv Kipra i to od 20:00 sati.

Bosna i Hercegovina: Zahiragić 7 (5 asistencija), Vuković, Damjanović 2, Vrabac 10, Dedić 3, Nurkić 8 (9 skokova), Ahmedić 2, Alibegović, Delalić, Buza 14 (7 skokova, 4 asistencije), Glogovac 23 (10 skokova), Lulić 2.

Belgija: Hemeelers 8, El Khounchar 2, Renard, Stevens 5, Lecomte 10, Lambot, Vanwijn 9, van Vliet 4, Van Caeneghem 9, Bako 2, Francois 2, Mollekens.