Košarka: U-18 reprezentacija poražena od Grčke, danas protiv Turske

Naša juniorska reprezentacija je jučer poražena na otvaranju Europskog prvenstva koje se ovih dana održava u turskoj Konyi. Konačan rezultat je glasio 78:69 (17-13, 19-18, 21-18, 21-20) za grčku reprezentaciju. Naši juniori su u pojedinim trenucima pružili veliki otpor favorizovanom protivniku, ali je malo nedostajalo da napravimo iznenađenje.

Grčka je dobila prvu četvrtinu igre rezultatom 17:13. Dobili su i drugu rezultatom 19:18. Na poluvremenu su imali prednost rezultatom 36:31. U trećoj četvrtini je viđena velika borba, ali su Grci dobili i ovaj dio igre rezultatom 21:18 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od osam poena razlike.

Do kraja su mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji igrač u našim redovima je bio Edin Atić sa 22 poena, dok je Đorđe Aleksić ubacio 18 poena i imao 4 asistencije. Na drugoj strani najefikasniji je bio Vasileios Charalampopoulos sa 21 poenom i 10 skokova, dok je Dimitrios Stamatis ubacio 16 poena.

Naša reprezentacija igra danas utakmicu drugog kola i sastajemo se protiv domaćina Turske s početkom u 10:45 sati.