RukometSport

Konjuh i Maglaj pobjedama otvorili novu sezonu

PREMIJER LIGA BIH (M)

Jedan od favorita za titulu prvaka naše zemlje, Konjuh iz Živinica, je pobjedom otvorio novu sezonu Premijer lige BiH. Konjuh je bez većih problema upisao gostujuću pobjedu nad ekipom Kaknja, rezultatom 27:34.

Konjuh je već na samom startu utakmice nametnuo svoj ritam igre, pa je ubrzo došao do vodstva od 1:5. Prvo poluvrijeme je proteklo u znaku gostiju, koji su u jednom trenutku imali i plus 7, da bi se na odmor, ipak, otišlo sa šest poena prednosti za Konjuh.

Kakanj je dosta bolje krenuo u drugom poluvremenu i uspijevao držati, kakav-takav, priključak, ali 15-ak minuta prije kraja gosti “dodaju gas”, a Husejnović u 47. minuti postiže gol i dovodi Konjuh u najveću prednost na utakmici, čak osam poena razlike. Rukometaši Konjuha su lagano priveli utakmicu kraju, a najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Hamzić sa osam postignutih golova. Pratili su ga Brkić sa sedam, te Grujičić sa četiri postignuta gola.

I rukometaši Maglaja su uvjerljivom pobjedom otvorili novu sezonu Premijer lige. RK Maglaj je u Gradskoj sportskoj dvorani u Maglaju ugostio Derventu i slavio rezultatom 33:25.

Baš kao i Konjuh, i Maglaj je od samog starta nametnuo svoj ritam i vrlo brzo stigao do prednosti od pet golova razllike, 7:2.

Derventa u prvom dijelu nije uspjela pružiti ozbiljniji otpor, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 13:9 u korist domaćina.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo bolju igru gostiju, a Maglaj je lagano držao visoku prednost, i na kraju slavio ubjedljivu pobjedu.

Najefikasniji u domaćoj ekipi su bili Omerović i Omahić sa po osam golova, dok je u ekipi Dervente najraspoloženiji bio Šiljaković koji je postigao devet golova.