-TopSLIDEVisoko

KK “VISOKO” – KK “ILIDŽA” 97:71

KK “VISOKO” – KK “ILIDŽA” 97:71 (36:27, 23:21, 18:7, 20:16)

Košarkaši Visokog su ostvarili i treći uzastopni trijumf u novoj sezoni A-2 lige grupa Jug. Oni su u nedjelju u KSC Mladost savladali ekipu Ilidže rezultatom 97:71 i tako izbili na čelo tabele. Iako su šuterski nešto lošije ušli u meč, kasnije je sve to došlo na svoje mjesto te je razlika rasla iz minute u minut, pa se na poluvrijeme otišlo sa +11 za domaći tim. U nastavku je to izgledalo još bolje, kako defanzivno (u trećoj četvrtini su Ilidži dozvolili samo 7 poena) tako i ofanzivno, te je na kraju zabilježen još jedan ubjedljiv trijumf. Kao i u prvom domaćem meču, protiv ekipe IUS Wolvesa, najefikasniji je bio trio Bećirhodžić (25 poena), Karalić (24) i Čaluk (23), a treba istaći da je svoje prve seniorske minute upisao i mladi Faris Ihtijarević (2005. godište) koji je uspio ubaciti i jedan poen. U redovima gostiju najefikasniji je bio sjajni Kulenović sa 27 poena.

KK VISOKO: Rizvanović 4, Rističević 4, Bečirhodžić 25, Karalić 24, Čelik 5, Vranić 4, Hodžurda 2, Kevrić, Ihtijarević 1, Nikolić 5, Čaluk 23.

“Timska pobjeda, svaka čast za borbenost i što smo istrajali i bili fokusirani na zadatke na terenu. Svojom igrom i radom smo nametnuli da smo favoriti u ligi. Nadam se da ćemo se moći nositi sa tim. Čestitke za sve igrače i za publiku koja je bila naš 6. igrač. Također, moram naglasiti da smo uspjeli smanjiti broj tehničkih grešaka i nerezonskih rješenja gotovo na minimum sa čime sam jako zadovoljan. Puno smo gubili lopte na pasu, uzimali neke nerezonske šuteve, pravili korake i duplo vođenje, a sada je to puno bolje. I još jednom moram pohvaliti timski duh i činjenicu da svaki igrač bodri svoje saigrače, što pokazuje potrebno jedinstvo u ekipi”, rekao je trener KK Visoko Eldin Neimarlija nakon utakmice, a on i njegovi igrači su pobjedu posvetili mladom Aidu Vraniću, koji je doživio povredu pred kraj posljednje četvrtine.

U narednom, 5. kolu, visočki košarkaši gostuju u Goraždu kod istoimene ekipe.