Visoko

KK “Visoko” – KK “Igman Burch” 67:89

KK “VISOKO” – KK “IGMAN BURCH” 67:89 (22:24, 15:27, 15:14, 15:24)

U okviru 4. kola košarkaške A-1 lige grupa Jug u Visokom su svoj duel odigrali KK “Visoko” i KK “Igman Burch”. Gosti su u ovaj meč ušli sa epitetom favorita, sa svim pobjedama ove sezone, dok je domaći tim ponovo bio oslabljen neigranjem Rističevića, Nikolića i Hodžurde. Prvih 15-ak minuta visočki košarkaši su uglavnom bili ravnopravan protivnik, da bi gosti serijom 17:6 pred kraj prvog dijela otišli na +14 (51:37). Drugo poluvrijeme su igrači KK “Visoko” počeli agresivnije u odbrani i to je rezultovalo sa samo 2 poena gostiju u skoro pola treće četvrtine, no domaći igrači to nisu znali materijalizovati, jer su u tom periodu postigli tek četiri poena. Nakon toga su gosti zaigrali znatno angažovanije na obje strane terena i iz minute u minut dizali prednost, koja je u jednom trenutku iznosila +23 poena. Na kraju zaslužena pobjeda Igman Burcha 89:67, čime su dokazali da su uz Kakanj i Radnički glavni favoriti za sam vrh tabele.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ramić sa 20 poena, dok je 18 dodao Memić, a kod Visokog najviše poena ubacili su Vuk Kusmuk (23), Keso (14) i Ferhatbegović (13). U narednom kolu visočki tim će u goste ekipe Spars Travnika, a nakon toga, u šestom kolu će biti slobodni. Također, u srijedu, 23. novembra, KK “Visoko” će najvjerovatnije odigrati i finalnu utakmicu Kupa ZDK protiv Orlovika u Žepču, a taj meč je zakazan za 19 sati.

Ponovo treba iskazati veliku zahvalnost publici koja je još jednom u velikom broju došla da podrži visočki tim, što svakako mnogo znači ovom timu. Također, zahvala ide i članicama KRG “Pirueta” Visoko koje su imale nastup tokom poluvremena.

FB: Košarkaški klub “Visoko”