Kipar slavio protiv Izraela, Belgija ovjerila plasman

Još dvije utakmice 9. kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane su večeras. Očekivanu pobjedu ostvarila je Belgija, dok je Kipar priredio veliko iznenađenje pobjedom protiv Izraela.

Izabranici Marca Wilmotsa su slavili rezultatom 4:1, nakon što su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu golovima Nainggolana u 19. i De Bruynea u 42. minuti.

Andora je u 51. minuti smanjila na 2:1, a strijelac je bio Lima iz penala. Pet minuta kasnije, novi penal, ali ovaj put za goste. Siguran izvođač bio je Eden Hazard, koji je pogodio za 3:1. Depoitre je u 64. minuti postigao i četvrti gol za Belgiju.

Kipar je kao gost savladao Izrael rezultatom 2:1.

Kiprani su u prednost stigli u 58. minuti pogotkom Dosse Juniora, da bi u 76. minuti Bitton pogodio za izjednačenje. Pobjedu gostima je četiri minuta kasnije donio Demetriou.