20. kolo ABA lige: Mega Vizura-Cibona 102:74

Sjajnom igrom u drugom poluvremenu Mega Vizura je savladala Cibonu i napravila veliki korak ka sredini tabele. Posle 20 minuta igre rivali su bili izjednačeni, a onda je domaćin preuzeo sve konce igre, veoma brzo stekao dvocifrenu razliku koju je gotovo konstantno povećavao i došao do veoma značajnih bodova i ubedljivog trijumfa. Na početku meča Mega Vizura je vezala 12 poena bez promašaja, Vasilije Micić je bio veoma raspoložen i sve je krenulo na vodenicu debitanta ABA lige. Ali, Marin Rozić je takođe dobro ušao u meč, Cibona je isto imala visok procenat realizacije, pa su rivali bili izjednačeni sve do osmog minuta kada je na semaforu stajalo 23:22. Tada je Avramović vezao pet poena i nastavio visoku realizaciju domaćina. Zagrepčani gotovo ništa nisu mogli da brane, a kada su malo zakazali u napadu, počeli su da zaostaju, pa je Mega Vizura posle prve četvrtine imala plus sedam (32:25).

Dva minuta na startu drugog perioda Cibona nije uspela da ubaci poen. Bilo je to dovoljno da domaćin pobegne na plus 12 (37:25). Ali, Siriščević i Kus su ubacili trojke i gosti su ekspresno prepolovili zaostatak. Međutim, loš učinak u odbrani predstavljao je veliki problem za Zagrepčane zbog čega nisu mogli ozbiljnije da priprete. Slaven Rimac je zato tražio minut odmora i veću agresivnost u defanzivi. Izabranici su ga poslušali i u 17. minutu, na krilima sjajnog Šarića, stigli na korak od totalnog preokreta (42:43). Pokušala je Mega Vizura ponovo da se odlepi, ali bez uspeha, pa je na veliki odmor otišla sa minimalnom prednošću (51:50).

U istom ritmu se igralo u nastavku što je više odgovaralo domaćinu koji je ponovo počeo da se odlepljuje. Mega Vizura je popravila učinak u odbrani, uspela da veže veliki broj lakih poena i razlika je veoma brzo postala dvocifrena. Ovakav razvoj situacije uneo je dodatno samopouzdanje u redove tima Dejana Milojevića koji je na krilima Nemanje Radovića u 30. minutu pobegao na plus 17 (78:61).  Ipak, Zagrepčani su uspeli da vežu nekoliko dobrih minuta, poprave odbranu i smanje zaostatak na 11 poena (69:80). Ali, posle nešto dužeg praznog hoda Mega Vizura je počela da pogađa i u 35. minutu razlika je ponovo iznosila 17 poena (86:69). Ali, domaćin je nastavio da diže razliku i meč završio sa stotkom, na plus 28 (102:74).

Slaven Rimac, trener Cibone
Naišli smo na jako raspoloženu ekipu. Znali smo da će posle dobrog rezultata u Kupu Srbije, Mega Vizura biti veoma raspoložena i da će imati veliko samopouzdanje. Prikazala je sjajnu košarku, dok se mi nismo snašli. Primili smo previše zicera i uradili mnogo nedopustivih stvari. Rezultat je realan pokazatelj onoga što se dešavalo na terenu. Bili smo previše nervozni. Mislim da smo malo poleteli i sada nismo bili na željenom nivou. Sa ovakvom igrom ne možemo da završnog turnira. Ali, pokazali smo da sa svima možemo da igramo. Nismo pod pritiskom.

Dejan Milojević, šef struke Mega Vizure
Nije bilo nimalo lako doći do pobede, iako bi se to moglo zaključiti na osnovu rezultata. Cibona je odlična ekipa, od Nove godine nije izgubila nijedan meč. Ekipa je reagovala kako treba posle Kupa Srbije. Svaki meč idemo na pobedu, želimo da forsiramo brzu košarku, sa puno koševa. U usponu smo forme, presrećan sam. Prvo poluvreme smo igrali loše u odbrani i to je razlog što se već tada nismo odlepili. Međutim, defanziva je u nastavku bila sjajna. Primili smo samo 24 poen, a postigli 51. Ključ pobede je bilo zaustavljanje Blassingama. Publika je uživala, hvala joj na podršci.