Edin Džeko hat-trickom uništio Plzen

Susretima u grupama E, F, G i H završen je prvi dan takmičenja u drugom kolu Lige prvaka, a prvo ime večeri je bio Edin Džeko koji je postigao hat-trick u pobjedi Rome nad Plzenom rezultatom 5:0.

Grupa E

Na Allianz Areni u Minhenu Bayern je dočekao Ajax, a susret je završen podjelom bodova (1:1). Bavarci su poveli u 4. minuti kada je pogodio Hummels, a u 22. minuti Mazraoui je poravnao rezultat. Ajax je imao nekoliko prilika da dođe i do pobjede, ali je Neuer spriječio blamažu Bayerna.

AEK je dočekao Benficu u Atini, a gosti su slavili rezultatom 3:2. Gosti su poveli pogocima Seferovića (6.) i Grimalda (15.), no u posljednjim sekundama prvog poluvremena Dias je isključen, što su domaći igrači iskoristili i stigli do izjednačenja preko Klonaridisa (53. i 63.). Ipak, u 74. minuti Semedo je donio tri boda portugalskoj ekipi.

Grupa F

Pred praznim tribinama stadiona Parc Olympique Lyonnais Lyon i Šahtar su remizirali rezultatom 2:2. Moraes je s dva pogotka u 44. i 55. minuti doveo Ukrajince u vodstvo, a Dembele u 70. i Dubois dvije minute kasnije pogađaju za konačnih 2:2.

Ranije danas Manchester City je u gostima nadigrao Hoffenheim rezultatom 2:1.

Grupa G

Edin Džeko je briljirao na Olimpicu u susretu u kojem je njegova Roma savladala Plzen rezultatom 5:0.

Već u 3. minuti Kolarov je izbacio Džeku u šansu, a Dijamant iskosa sa lijeve strane pogađa za 1:0. U 40. minuti Džeko je udvostručio prednost Vučice kada je nakon Underovog sjajnog ubačaja maestralno primio loptu na prsa i zakucao je pod prečku.

Džeko je učestvovao u akciji i kod trećeg gola. Kolarov mu je dodao loptu, Edin je ostavio Pellegriniju koji pronalazi Undera, a Turčin pogađa za 3:0.

Veliku priliku za hat-trick Džeko je propustio u 70. minuti kada je izašao sam na Kozačika i šutirao iskosa sa desne strane, a golman Plzena nogom brani njegov udarac.

Na 4:0 povisio je Kluivert u 73. minuti susreta, a konačnih 5:0 postavio je Džeko glavom nakon Florenzijevog kornera i na taj način je kompletirao hat-trick.

Veliko iznenađenje je viđeno u Moskvi gdje je CSKA savladao Real Madrid rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Vlašić koji je zabio gol Realu u 65. sekundi, što je najbrži primljeni gol Kraljeva u posljednjih 11 godina. Real je pokušavao bezuspješno izjednačiti, a najbliži pogotku bio je u 28. i 40. miuti kada su Casemiro i Benzema uzdrmali okvir gola domaće ekipe.

Grupa H

Manchester United i Valencia svoj susret još uvijek nisu završili jer je početak drugog poluvremena kasnio više od deset minuta. Trenutni rezultat u finišu meča je 0:0.

Juventus ranije danas nije imao problema protiv Young Boysa i slavio je rezultatom 3:0.