Juventus drugom pobjedom protiv Monaca izborio 9. finale

Prvak Italije ponovo je nadigrao kneževe, a golova za pobjedu postigli su Mandžukić i Alves, dok je utješni gol za goste postigao Mbappe • Miralem Pjanić na terenu proveo cijeli meč

Sedam poraza

Juventus je prvi finalista ovosezonskog izdanja Lige prvaka, nakon što je u polufinalu izbacio francuski Monaco. Bianconeri su nakon pobjede u Monte Carlu s 2:0 slavili i sinoć pred svojim navijačima, a rezultat je glasio 2:1.

Monaco je nakon sinoćnjeg poraza i na osmom meču na gostovanju u Italiji ostao bez trijumfa, a upisao je sedam poraza i jedan remi, dok je Juventus po 12. put u fazi ispadanja u evropskim takmičenjima izbacio tim iiz Francuske. Juvetu je ovo 9. finale, a dva puta je bio na krovu Evrope.

Juventusu je ovo bio treći duel sa Monacom u Ligi prvaka u nokaut fazi i ovaj put su Bianconeri bili uspješniji od kneževa, a interesantan je podatak da je svaki put nakon izbacivanja Monaca Juve igrao finale, ali je oba puta poražen.

Kada su u pitanju sinoćnji golovi, iako je poražen gol Monaca je prvi u nokaut fazi ovosezonske Lige prvaka, koji je primio iskusni Gianluigi Buffon. Strijelac je bio mladi Kylan Mbappe, koji je 22 godine mlađi od Buffona.

Iako je Monacu trebao brzi gol da se nada nekom čudu, Juventus je bio konkretniji cijelim tokom prvog poluvremena. Stara dama je zaprijetila u 22. minuti preko Higuaina, ali je njegov šut izblokiran, da bi tri minute nakon toga šutirao Mandžukić, ali je golman Monaca Subašić odbranio njegov udarac.

Majstorija Alvesa

Ubrzo nakon toga pokušao je i naš Miralem Pjanić, ali i njegov udarac je izblokiran. U 33. minuti Juventus je poveo, a strijelac je bio Mario Mandžukić. Do kraja poluvremena još jedan gol u mreži Subašića, a navijači su vidjeli majstoriju iskusnog Danija Alvesa.
U drugom dijelu Monaco je krenuo na sve ili ništa, a jedino što je napravio bio je gol Kylana Mbappea. Miralem Pjanić je za pobjednički tim odigrao cijelu utakmicu.