NogometReprezentacija BiHSport

Juniorska reprezentacija BiH ostvarila plasman u Elitni krug kvalifikacija!

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu protiv vršnjaka Azerbejdžana (2:1) u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a to ovaj trijumf osigurao im je plasman u Elitni krug kvalifikacija.

Mustedanagić je imao šansu u 12. minuti kada je Suleymanov. Nedugo nakon toga Stanić je promašio gol. U nastavku utakmice nastavili su prijetiti naši momci, a šanse su imali Stanić, Demirović, Mustedanagić… Jamalov je imao šansu u 32. minuti, ali Marković je odbranio.

U 39. minuti naša reprezenatcija je došla do vodstva. Pogodio je Suljić. Do kraja poluvremena Stanić i Žerić su imali šanse za naš tim. U drugom dijelu viđene su prilike na obje strane, a u 68. minuti Khachaiev je pogodio za izjednačenje.

Ipak, uspjeli smo vratiti vodstvo. Pogodio je Hadžić u 81. minuti. Imali smo još neke prilike do kraja utakmice, no rezultat se nije mijenjao. Nakon dva kola imamo šest bodova, a to našim momcima garantuje plasman u Elitni krug kvalifikacija.

Bosna i Hercegovina – Azerbejdžan 2:1 (Suljić 39’, Hadžić 81’ / Khachaiev 68’)

Stadion: Marijampole (Litvanija). Sudija: Jonathan Lardot (BEL). Žuti kartoni: Resić (BiH), Krivotsyuk, J. Jamalov, Hajiyev (Azerbejdžan).

BOSNA I HERCEGOVINA: Marković, Resić, Nikić, Šerbečić, Miličević, Stanić, Bijelić, Žerić, Suljić (od 90. minute Smailagić), Mustedanagić (od 83. minute Čeliković), Demirović (od 67. minute Hadžić).

AZERBEJDŽAN: Suleymanov, Seydiyev, E. Aliyev, A. Aliyev, Krivotsyuk, Hajiyev, Bayramli (od 46. minute Nabiyev), Muradov, Khachaiev, J. Jamalov (od 67. minute Hajiyev), F. Jamalov.