KošarkaSport

Juniorska Euroliga: Sparsi pobijedili Albu Berlin

Turnir se održava u Beogradu

JUNIORSKA EUROLIGA Sparsi pobijedili Albu Berlin

Juniori Omladinskog košarkaškog kluba Spars pobjedom su počeli nastup na kvalifikacionom turniru juniorske Eurolige koji se održava u Beogradu.

U teškoj i neizvjesnoj utakmici predstavnik BiH je savladao ekipu Albe iz Berlina rezultatom 76:72.

Nakon prvih deset minuta igre Sparsi su imali prednost od šest poena razlike, a odličnom igrom u drugoj četvrtini utakmice prednost je povećana na deset poena. Ipak, njemački košarkaši nisu se predavali i do kraja poluvremena uspijevaju smanjiti rezultatski deficit na pet poena razlike (40:35).

Nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu Sparsi su ponovo povećali prednost na dvocifreni broj (59:48), ali zadnji period igre donosi dosta bolju igru Albe, koja dolazi do poena zaostatka tri minuta do kraja utakmice (68:67).

Utakmicu je u tim trenucima ”prelomila” trica Čampare, a zatim i odlična blokada Gegića tridesetak sekundi do kraja utakmice.

U drugom kolu grupe ”A” Sparsi će danas od 18 sati igrati protiv Crvene zvezde.