Juniori Zrinjskog osvojili Kup BiH

U finalu pobijedili Zvijezdu 09

Juniori Zrinjskog osvojili su Omladinski Kup BiH nakon što su danas u finalnoj utakmici pobijedili Zvijezdu 09 sa 1:0.

Finalna utakmica ovosezonskog izdanja Omladinskog Kupa naše zemlje odigrana je u Trening centru NSBiH u Zenici, a na kraju su igrači Zrinjskog imali više razloga za slavlje jer su slavili sa 1:0 i tako došli do trofeja.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika. Tek u 45. minuti Zrinjski je zaprijetio kad je nakon centaršuta sa lijeve strane Franko Sabljić je pokušao glavom sa peterca, ali je golman Strahinja Manojlović zaustavio taj udarac.

Mostarci su imali priliku i u 51minuti, ali je šut Petra Miličevića iskosa sa lijeve strane Manojlović izbacio u korner. Novu priliku Zrinjski je imao u 65. minuti kad je glavom pokušao Petar Šetka, a Manojlović ovog puta loptu odbija u prečku i spašava svoju mrežu.

Ekipa iz Mostara do prednosti dolazi u 71. minuti. Patrik Bošnjak oduzima loptu defanzivcima Zvijezde 09 i iskosa sa lijeve strane šalje loptu u suprotni ugao za 1:0.

Zvijezda 09 je zaprijetila nakon kornera sa desne strane u sedam minuta kasnije, ali Andrija Janjić nije zahvatio loptu iz povoljne pozicije, te se rezultat nije mijenjao.

Do kraja utakmice terensku inicijativu je imala Zvijezda 09, ali nije uspjela da dođe do izjednačenje.

Nakon susreta trener Zrinjskog Dalibor Cvitanović je izjavio.

„Većim dijelom utakmice smo bili bolja ekipa, odigrali bez greške i zasluženo smo došli do pobjede. Čestitam momcima na požrtvovanju, zalaganju i igri. Utakmica je bila fer i korektna bez grubih startova. Zadovoljni smo prikazanim. Čestitam i ekipi Zvijezde na igrama ove sezone.“

Trener Zvijezde 09 Zlatko Krmpotić je čestitao protivniku.

„Zrinjski je zasluženo pobijedio, a mi danas nismo prikazali ni dio onoga što znamo i možemo. Moramo da radimo još sa ekipom, da ispravimo neke stvari. Protivniku čestitam na zasluženoj pobjedi.“

Nakon utakmice pehare i medalje finalistima uručili su potpredsjednik NS BiH Ivan Beus, te članovi Komisija za takmičenje, te sudije i suđenje Mirsad Drljević i Hrvoje Turudič.