FutsalNogometSport

Futsal: Mostar bolji od Brotnja, a pobjeda Kaskade protiv Jošavke

Odigrano je 4. kolo Premijer futsal lige BiH u kojoj je Centar zadržao vodeću poziciju , kao i drugoplasirani Mostar SG, koji se nalazi tik za „petama“ sa jednim bodom zaostatka.
U Sarajevu domaći Centar je nanio visok poraz trebinjskom Leotaru rezultatom 9:3. Trebinjci su u Sarajevo doputovali bez nekoliko standardnih prvotimaca i sve do poluvremena su se dobro držali a posle crvenog kartona kapitena gostiju Vukanovića, igra gostiju se u potpunosti raspala, pa je domaćin samo rutinski utakmicu priveo kraju.
Ovim porazom trebinjski tim je sve dalje od šampionskog trona mada ima još dosta da se igra a trebinjci su posebno tvrd orah na domaćem terenu, što su već pokazali u više navrata.
Mostar Sg Staklorad, je ugostio ekipu Brotnja SK Premier i nakon dva remija konačno stigao do pobjede od 2:1. Domaćin je imao veći posjed lopte i kontrolu igre tokom cijelog sureta, šanse koje nisu iskoristili mogle su ih skupo koštati, međutim ni gosti nisu bili baš najbolje koncentrisani u završnici. Gosti su na ovoj utakmici bili lišeni usluga svog najboljeg igrača Marina Šunjića ali i pored toga pokazali su se kao respektabilna ekipa, jer su sve do poslednje sekunde imali aktivan rezultat. Medjutim i pored niza šasni na obe strane sve do isteka drugog poluvremena rezultat se nije mijenjao pa je Mostar SG Staklorad slavio minimalnu ali veoma zanačajnu pobjedu, od 2:1 pa je mostarska publika mogla odahnuti i na kraju slaviti zajedno sa svojim igračima.
Zrinjski je u Mostaru pretrpio još jedan poraz i to ovaj put od ekipe Seljaka 1:4. Zrinjski očito lišen ambicija i borbe za titulu igra toplo hladno jer u ovom takmičenju „lige za prvaka“ su lišeni svake brige opstanka u društvu najboljih. Seljak je pak ovom pobjedom ponovo „odškrinuo“ vrata na putu borbe za titulu, što će tek u narednom kolu ukoliko trijumfuju imati svoj punu efekat.
Sve u svemu nastavlja se trka između Centra i Mostara SG Staklorad, dok Brotnjo i Seljak svoju šansu još iščekuju ali za sada samo iz drugog plana.
U „ligi za opstanak“ Tango i Čelinac sigurnim korakom gaze ka sigurnom opstanku dok, je posle poraza i Sofić sada blizu opasne zone u kojoj su Kaskada i Bosna Kompred, izuzimajući Jošavku koja je izgubila i teoretske šanse za opstanak.
Tango je u dramatičnoj završnici slavio na svom terenu protiv Bosne Kompred rezultatom 4:3 u poslednjoj minuti susreta i tako otklonio sve dileme oko svog statusa u najjačoj ligi u BiH. Bila je ovo tvrda i čvrsta utakmic au kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu a utakmicu je obilježio i crveni karton domaćeg igrača Suković Nedima, što je i donijelo dramu u završnici utakmice..
Sigurnim korakom ka opstanku korača i Čelinac koji je uvjerljivo slavio na svom parketu protiv Sofića rezultatom 5:2. Ovim porazom Sofić se sada prislonio na dvojac Kaskada – Bosna Kompred koji se bori gotovo cijelo prvenstvo o prestižu i opstanku.
Jošavka je još jednom „poklekla“ na svom parketu i to od Kaksade koja je slavila rezultatom 2:6. Utakmica je bila gotovo završena već u prvom poluvremenu, kada je na semaforu stajalo 0:5 a nastavak je bio samo rutnisko privođenje kraju i počasni pogoci za domaćina.