Hrvatska do vrha napunila mrežu Malte, ali tek će u nedjelju sve da gori

Protiv Rusije odlučujući meč

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je kao gost Maltu sa 7:1 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Selekcija Zlatka Dalića nije imala milosti prema Malti i do vrha je napunila mrežu ove selekcije.

Već u šestoj minuti Hrvatska je povela. Ivan Perišić zabija za 1:0, da bi na 2:0 22. minuti povećao Ćaleta-Car.

Malta je u 31. minuti zabila pogodak. Autogol je postigao Brozovića za povratak Malte u igru i rezultat od 2:1.

Međutim, kratko je trajalo slavlje domaće selekcije. Do kraja prvog dijela Pašalić i Modrić povećavaju prednost Hrvatske na 4:1.

U nastavku Hrvatska ne staje. Majer u 47. minuti povećava prednost na 5:1, a šest minuta kasnije Kramarić postiže šesti gol za 6:1.

Konačan rezultat ovog meča postavljen je u 64. minuti. Lovro Majer je svojim drugim golom postavio konačnih 7:1.

Hrvatska u zadnjem kolu čeka Rusiju i potrebna joj je pobjeda za prvo mjesto i direktan plasman u Katar.

Rusija je trenutno prva na tabeli sa 22 boda, Hrvatska ima 20, pa će stadion Poljud u nedjeljnom meču da gori u odlučujućem susretu za odlazak na Svjetsko prvenstvo.