Ostali sportoviSportVisoko

Izvještaj: IX otvoreno karate prvenstvo “VISOKO 2016”

U subotu 24.09.2016. godine u KSC „Mladost“ u Visokom održano je IX Otvoreno karate prvenstvo „Visoko 2016“. Takmičenje je održano povodom Dana općine Visoko – 29. avgust, s tim da je termin održavanja prilagođen početku drugog dijela Karate sezone 2016. Domaćin prvenstva bio je Karate klub „Visoko“ koji već deveti put organizuje ovakav sportski događaj u našem gradu. Klub koji iza sebe ima 37 godina postojanja i koji je iznjedrio svjetske i evropske prvake još jednom je pokazao zašto je jedan od najboljih bosanskohercegovačkih karate kolektiva. Ovim putem se zahvaljujemo generalnom sponzoru Općini Visoko kao i firmi „Pak – Rampart“ d.o.o. Visoko i Caffe „Hamer“ Visoko na pomoći u realizaciji ovog takmičenja.
Na takmičenju je učestvovalo oko 200 takmičara, članova 19 klubova iz Bosne i Hercegovine i Srbije kao i reprezentacije Slovenije koji su pokazali svoje borilačke vještine publici u dvorani „Mladost“.
U ukupnom poretku reprezentacija Slovenije zauzela je 1.mjesto, dok je 2. mjesto pripalo KK „Mostar“, 3. mjesto pripalo KK „Visoko“, a četvrti su bili takmičari KK „Vareš“.

Takmičari Karate kluba „Visoko“ su osvojili ukupno 40 medalja od kojih je 12 zlatnog, 12 srebrnog i 16 bronzanog sjaja. S obzirom da nije nastupilo nekoliko naših takmičara ovo je odličan rezultat sa kojim možemo biti itekako zadovoljni.