-TopSLIDERukometSport

Izviđač prvi finalista Kupa Bosne i Hercegovine

Rukometaši Izviđača prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine u muškoj konkurenciji. Prvi polufinalni susret koji je odigran danas u Ljubuškom, pripao je rukometašima Izviđača koji su bili bolji od ekipe Borca, rezultatom 34:29 (17:12).

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga od sredine prvog dijela domaći rukometaši polako preuzimaju rezultatsku inicijativu. Već u 24. minuti “Skauti” su imali četiri gola prednosti kod rezultata 12:8. Do kraja prvog dijela domaćini su uspjeli sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:12.

Drugi dio susreta u potpunosti je pripao ekipi Izviđača koja je do 50. minute susreta imala devet golova razlike. U posljednjim minutama susreta gosti su serijom 0:4 uspjeli smanjiti zaostatak 32:27. Do kraja susreta obe ekipe postigle su po dva pogotka za na kraju konačnih 34:29.

Izviđač su do pobjede vodili Bošković Mladen sa osam i Češko Diano sa sedam postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Muhović Amir i Alilović Domagoj.

Kod Borca najefikasniji su bili Miličević Aleksandar i Tepić Božo sa po sedam postignutih pogodaka. Pet je dodao Kalamanda Ognjen.

Nešto kasnije u drugom polufinalnom susretu snage će odmjeriti rukometaši Slobode i Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja.