Čelik u posljednjim minutama prokockao pobjedu

Čelik u posljednjim minutama prokockao pobjedu u lokalnom derbiju protiv Mladosti

Nogometaši Mladosti i Čelika podijelili su bodove u lokalnom derbiju u Doboju kod Kaknja u okviru sedmog kola Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1.
U prvom poluvremenu je viđen veliki broj prilika s obje strane, a prvu je propustio Okić u sedmoj minuti kada je Velić odbranio njegov šut.

Sjajnu priliku propustio je Hreljić, a Mladost je mogla do gola nekoliko minuta kasnije kada je Vrhovac izbacio loptu s gol-linije nakon udarca Atajića.

Do odlaska na odmor obje ekipe su po još jednom opasno zaprijetile preko Boje i Dedića, ali se mreže u prvih 45 minuta nisu tresle.

U nastavku su obje ekipe pružile znatno lošiji nogomet, a Zeničani su u vodstvo stigli u 66. minuti. Jurina je pogodio za veliko slavlje mnogobrojnih navijača Čelika.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk Mladost je uspjela preko Mujagića izjednačiti i doći do vrijednog boda.