Izjednačio Batistutin rekord: Pogledajte svih deset Džekinih golova u novoj sezoni

Bh. reprezentativac i napadač Rome Edin Džeko sinoć je u pobjedi Vučice nad Sassuolom rezultatom 3:1 u okviru 10. kola Serije A izjednačio klupski rekord legendarnog Gabriela Batistute koji iznosi 10 pogodaka u isto toliko odigranih utakmica.

Džeko je fantastično odigrao šest pripremnih utakmica u kojima je postigao čak 13 golova. Odličnu formu je prenio i u novu sezonu talijanske Serije A u kojoj je u deset odigranih utakmica postigao deset pogodaka. Time je izjednačio Batistutin rekord, a do toga je došao sinoć na utakmici protiv Sassuola na kojoj je bio dvostruki strijelac.

Džeko je sezonu otvorio pogotkom u 1. kolu protiv Udinesea, ekipe koju je Roma pobijedila rezultatom 4:0. Dijamant se na listu strijelaca upisao u 82. minuti utakmice.

U remiju Rome i Cagliarija Edin nije pogađao, ali je u 3. kolu zatresao mrežu Sampdorije u 61. minuti. Bio je to gol za izjednačenje rezultata na 2:2, a pobjednički pogodak za Vučicu je u samom finišu susreta postigao Totti.

Potom je uslijedio poraz od Fiorentine 1:0. Džeko ovog puta nije pronašao put do protivničke mreže.

Peto kolo Serije A donijelo je susret s Crotoneom na Olimpicu na kojem je Dijamant pogodio u 48. i 57. minuti. Rimski klub je pobijedio 4:0.

U porazu Torina i Rome rezultatom 3:1 Džeko se nije upisao na listu strijelaca.

Potom je uslijedio derbi protiv Intera na kojem je Edin postigao pogodak u 5. minuti za vodstvo Rome koja je savladala tim iz Milana rezultatom 2:1.

Sjajnu partiju je Džeko pružio u 8. kolu kada je Roma gostovala Napoliju. postigao je dva pogotka, prvi u 43. minuti, a drugi u 54. Njegov tim je slavio pobjedu rezultatom 3:1.

Bh. reprezentativac je bio strijelac jednog pogotka u pobjedi Rome nad Palermom rezultatom 4:1. Protivničku mrežu je pogodio u 68. minuti.

Da bi izjednačio Batistutin rekord od 10 golova u 10 utakmica Džeki su bila potrebna dva gola protiv Sassuola. Sjajni napadač ih je postigao, jedan u 57. i drugi u 76. minuti, a Roma je na kraju pobijedila 3:1.

Džeko je prvi strijelac Serije A s 10 golova, a Roma je druga na tabeli i ima 22 osvojena boda.