-TopSLIDEVisoko

Novi poraz košarkaša Visokog

U Travniku je odigrana utakmica 5. kola košarkaške A-1 lige grupa Jug u kojoj su se sastali domaći tim Spars Travnik i ekipa Visokog. Domaćin je prije ovog meča imao samo jednu pobjedu na svom kontu, dok Visočani nakon četiri kola još uvijek nisu bili osjetili slast pobjede. Nažalost, Visočani su ponovo nastupili oslabljeni, lišeni pomoći Nikolića, Rističevića, Drpljanina i Hodžurde, tako da je trener Neimarlija bio prinuđen da na ovo gostovanje povede nekoliko mlađih igrača.

Utakmica je počela serijom 8:0 za domaći tim, dok je nakon prvih pet minuta bilo već 14:2 za Sparse. Nakon toga je visočki tim koliko-toliko uspostavio ritam i prvu četvrtinu završio sa zaostatkom od 9 poena. Nastavak meč počinje tricom Čaluka, no nakon toga domaći tim ponovo pravi seriju 7:0 i odlazi na 31:18. Ako se može izvući pozitivan primjer igre u visočkom sastavu onda je to nastup mladog Likića, koji je u prvom poluvremenu ubacio 10 poena i imao tri skoka te je držao tim Visokog u igri u jednom dijelu meča. Završnica prvog poluvremena pripala je Sparsima, koji su nakon prvih 20 minuta ostvarili prednost od 15 poena (50:35). Domaćini su imali veoma raspoloženog Pandžu koji je ubacio 17 poena, dok su po 12 dodali Čajić i Čišić.

Početkom treće četvrtine Visoko je serijom 6:2 malo smanjilo zaostatak za Sparsima, ali domaćini uzvraćaju istom serijom za 58:43. Do tog trenutka visočki tim je imao jako loš šut za tri poena (3/17) i devet izgubljenih lopti, pa je sve to uticalo na tadašnji zaostatak. U završnici treće četvrtine visočki tim skoro četiri minute bio je bez koša, no ni domaćini se nisu u tom dijelu igre istakli, tako da se pred posljednji kvartal otišlo sa prednošću Sparsa od 12 poena (63:51).

Posljednju četvrtinu visočki tim počinje sa pet vezanih promašaja, od čega tri za tri poena, a domaćini serijom 5:0 odlaze na +17. Čaluk tricom prekida nalet Sparsa, a dodatnim poenima Likića i Visoko pravi mini seriju 5:0. Nakon toga se uglavnom igralo koš za koš, dok kraj meča ponovo u potpunosti pripada domaćinu, koji tako zasluženo slavi pobjedu rezultatom 86:66.

Najefikasniji u redovima Visokog bio je mladi Emir Likić sa 14 poena i 8 skokova, dok su po 11 poena ubacili Vuk i Luka Kusmuk, kao i Nedžad Čaluk. U pobjedničkoj ekipi Aldin Pandžo je ubacio 28 poena uz 11 skokova, dok je 22 poena dodao Čišić. Prema zvaničnoj statistici, visočki tim je promašio čak 26 trica (8/34) te imao 16 skokova manje od Sparsa (29-45). Inateresantno je da su u redovima domaćina sve poene postigli starteri, dok je u redovima Visokog 27 poena djelo igrača sa klupe.

U narednom, 6. kolu, KK “Visoko” je slobodan, dok će u sedmom kolu u KSC “Mladost” dočekati ekipu Konjica.