Italija napravila novi kiks u borbi za plasman na Euro, Kosovo u 94. minuti šokiralo Švicarsku

Nogometna reprezentacija Italije ispustila je pobjedu protiv Sjeverne Makedonije (1:1) u gostima i tako dodatno otežala situaciju u borbi za direktan plasman na Euro 2024, gdje bi trebali braniti titulu prvaka Evrope.

Nakon prvih 45 minuta spomenutog meča nije bilo pogodaka, iako je bilo nekoliko prilika vrijednih spomena. Cristante je u 16. minuti prijetio, ali je šutirao pored gola, da bi na drugoj strani tri minute poslije uzvratio Miovski, no i on je šutirao pored gola.Tonali je u 21. minuti pogodio stativu, a nedugo nakon toga, Cristante je glavom odlično šutirao, no golman domaćih mu je odbranio. S rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, Immobile pogađa za 1:0 i donosi prednost Italiji, a kada se činilo da će odbraniti prednost i doći do veoma važne pobjede, Bardhi u 81. minuti pogađa za 1:1 i donosi bod svojoj reprezentaciji.

U ostalim mečevima koji su odigrani večeras, Kosovo je uspjelo izvući bod protiv Švicarske i to nakon što je Muriqi u 94. minuti pogodio za 2:2.

Prije toga, Freuler je u 14. minuti pogodio za vodstvo Švicaraca, Muriqi je poravnao na 1:1 u 65. minuti, no novo vodstvo gostima donio je Rrahmani, koji je u 79. minuti postigao autogol.

Meč između Rumunije i Izraela je završen bez pobjednika (1:1).