Italija europski prvak u futsalu

Nogometaši Italije drugi put u povijesti postali su europski prvaci u futsalu, prvi put nakon 2003. godine i naslova pred svojim navijačima. Ovog puta do naslova su stigli pobjedom protiv Rusije 3:1 u Belgiji.

Rusima, prvacima iz 1999. godine, ovo je četvrti poraz u finalima, a prvi u kojem nisu izgubili od Španjolaca.

Italija je u finalu povela golom Gabriela Lime u 7. minuti. U 10. minuti stvari je na početak vratio Eder Lima.

Novo vodstvo Talijanima u 14. minuti donio je Murilo. Konačnih 3:1 postavio je Giasson u 19. minuti. U nastavku utakmice Talijani su se odlično branili i uzeli naslov.

Španjolci treći

Odličnu utakmicu za treće mjesto odigrali su Španjolci i Portugalci, a slavila je ‘furija’ rezultatom 8:4. Sve je već bilo riješeno u prvom poluvremenu nakon kojeg su Španjolci vodili 6:2.