Inter se ispromašivao, a Liverpool slavio dok su Salzburg i Bayern odigrali 1:1

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su večeras Inter u gostima sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Inter je bolje otvorio večerašnju utakmicu na Meazzi i bilo je jasno da prvak Italije želi doći do pobjede i ostvariti prednost pred revanš meč koji se narednog mjeseca igra na Anfieldu.

Mreža Liverpoola zatresla se u 60. minuti kada je Edin Džeko izašao sam na Alissona i pogodio, ali je pogodak bh. napadača opravdano poništen zbog ofsajda.

U 76. minuti šok za igrače i navijače Intera. Robertson je izveo korner i sjajno centrirao za Roberta Firmina koji glavom matira Handanovića za vodstvo Liverpoola od 1:0.

U 83. minuti ponovo muk na Meazzi. Alexander-Arnold centrira s desne strane, jedan igrač Liverpoola je glavom spustio loptu na koju je natrčao Mohamed Salah koji je savladao Handanovića i pogodio za 2:0.