Inter prokockao 2:0, a Ajax 4:1

Nogometaši Borussije pobijedili su na Signal Iduna Parku u okviru četvrtog kola Lige prvaka ekipu Intera nakon velikog preokreta rezultatom 3:2.

Gosti su poveli već u petoj minuti nakon sjajnog solo prodora Martineza, a u završnici prvog poluvremena Vecino je na asistenciju Candreve udvostručio vodstvo Intera.

Ipak, Borussia je u nastavku uspjela preokrenuti i upisati novu pobjedu. Prvo je Hakimi iskoristio dodavanje Gotzea i smanjio prednost, a u 64. minuti Brandt je izjednačio. Sjajni Hakimi je u 77. minuti postigao svoju drugi pogodak i postavio konačnih 3:2.

Borussia je tako prestigla Inter na tabeli i sada je na drugom mjestu s dva boda manje od lidera Barcelone. Inter ima tri boda manje od njemačke ekipe na treće mjestu.

Spektakularnu utakmicu na Stamford Bridgeu odigrali su Chelsea i Ajax. Na kraju je bilo nevjerovatnih 4:4.

Holandska ekipa je povela u drugoj minuti autogolom Abraham, a Jorginho je već u petoj minuti izjednačio. Ipak, do odlaska na odmor Ajax je postigao još dva gola. Prvo je Promes pogodio za 1:2, a onda je golman Arrizabalaga postigao autogol nakon sjajnog udarca Ziyecha iz mrtvog ugla.

Nastavak utakmice donio je još više uzbuđenja. Kada je Van de Beek u 55. minuti postigao gol za 1:4 činilo se da je sve gotovo, ali tako nisu mislili domaći.

Azpilicueta je u 63. minuti donio nadu za domaće, a velika pomoć stigla je nakon što su zbog dva žuta kartona isključeni Blind i Veltman. Jorginho iz penala i James su postigli još dva gola za domaće za konačnih 4:4.

Chelsea - Ajax (Foto: EPA-EFE)

Chelsea – Ajax (Foto: EPA-EFE)

Valencia je rezultatom 4:1 savladala Lille nakon još jednog preokreta. Strijelci za domaće bili su Parejo, Kondogbia i Torres, Soumaoro je postigao autogol, dok je Osimhen još u prvom poluvremenu postigao vodeći pogodak za goste.

Ajax, Chelsea i Valencia nakon četiri kola imaju po sedam bodova, dok je Lille osvojio samo jedan bod.