Juventus – Barcelona 0:2

Fudbaleri Barcelone večeras su u gostima pobijedilic sa 2:0 u meču drugog kola grupne faze Lige prvaka.

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i već u drugoj minuti stvorila sjajnu šansu. Pjanić je uposlio Griezmanna koji je s desetak metara zatresao stativu gola Juventusa.

Gosti su krenuli s napadima što im se isplatilo u 14. minuti. Messi je poslao sjajnu dugu loptu za Dembelea koji je odličnim lažnjakom našao prostor za šut i fantastično pogodio za 0:1.

Juventus je u 16. minuti preko Morate zabio gol za 1:1, ali je on poništen zbog ofsajda, te je tu počela noćna mora za španskog napadača što se tiče poništenig golova.

Barcelona je ponovo zaprijetila desetak minuta kasnije. Ovaj put u odličnoj šansi našao se Messi, ali je argentinski fudbaler šutirao pored desne stative domaćeg tima.

Morata je u centru pažnje bio i u 30. minuti kada je ponovo poslao loptu u mrežu Barcelone, ali i ovaj put gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

U 35. minuti nova šansa za Barcelonu u kojoj je bio Dembele, ali ovaj put nije bio precizan.

Juvetnus je bolje otvorio drugi dio utakmice. Stara dama je u 55. minuti ponovo došla do gola preko Morate i ovaj put pomoćnik nije ništa pokazao. Činilo se da je to gol za 1:1, ali VAR je nakon toga reagovao i ponovo poništio gol jer je Španac po treći put bio u ofsajdu.

Nakon toga krenula je revija promašaja igrača Barcelone. Messi je imao odličnu šansu u 62. minuti, ali je s vrha kaznenog prostora šutirao pored gola Juventusa.

Desetak minuta kasnije fantastičan dribling Messija pored Bonuccija, ali Demiral spašava Juve. Odličnu šansu u 75. minuti propustio je i Griezmann kada je izašao ispred Szczesnog, ali je ponovo bio neprecizan.

Ipak, u samom finišu utakmice Barcelona dolazi do drugog gola. Ansu Fati je izborio penal, a siguran s bijele tačke bio je Lionel Messi koji je tako postavio konačnih 0:2.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Barcelone protiv njegovog dojučerašnjeg kluba.