Iman Avdić na SP-u u Australiji postavila novi državni rekord na 400 metara mješovito

Petnaestogodišnja bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić postavila je novi seniorski rekord u disciplini 400 metara mješovito na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Australiji.

Odličnu utrku Iman je završila u vremenu 4:42.56 što je vrijeme novog seniorskog rekorda BiH, a na kraju je zauzela 17. mjesto.

Avdić je prethodno nastupila u utrci na 800 metara slobodnim stilom i osvojila je 18. mjesto s vremenom 8:58.28.

Nešto ranije zauzela 24. mjesto u utrci na 400 metara slobodnim stilom, a u Melbuorneu će se takmičiti u još na 200 metara slobodnim stilom.

Kvalifikacije su na programu 18. decembra od 1:09 po centralnoevropskom vremenu, dok je finale istog dana u 10:36.