Real podsjetio ko je kralj u Španiji: Girona razbijena u derbiju, prvak sve izvjesniji

Nogometaši Reala pobijedili su na stadionu Santiago Bernabeu u 24. kolu La Lige ekipu Girone rezultatom 4:0 te su tako napravili ogroman korak ka titulu trijumfom u direktnom obračunu s neočekivanim rivalom.

Susret je odlično krenuo po domaće budući da je Vinicius Junior sjajnim udarcem iz daljine doveo Real u vodstvo već u šestoj minuti. Deset minuta prije odlaska na odmor Brazilac je perfektno uposlio Bellinghama koji se odlično snašao i udvostručio vodstvo Reala. Ujedno je 2:0 za Real bio i rezultat prvog poluvremena.

Fantastični Bellingham je u devetoj minuti nastavka utakmice postigao svoj drugi pogodak, a sedam minuta kasnije Rodrygo postiže četvrti za Real za potpuni nokaut gostiju. Ponovo je asistirao večeras raspoloženi Vinicius Junior. Vrijedi istaći da je Joselu promašio penal u 90. minuti pa je ostalo konačnih 4:0 za Real.

Girona je danas bila neprepoznatljiva pa je Real tako i drugi put ove sezone razbio neočekivanog rivala za titulu. Prvi put je bilo 3:0 za Real na gostovanju kod Girone.Real sada na liderskoj poziciji La Lige ima pet bodova više u odnosu na drugoplasiranu Gironu. U narednom kolu Real gostuje Rayu Vallecanu, dok će Girona gostovati Athleticu u Bilbauu.