KošarkaSport

Igokea bolja od Kaknja za četvrti uzastopni trofej Kupa BiH

Košarkaši Igokee odbranili su naslov Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su u finalnom meču savladali domaći Kakanj sa 94:76.

Aleksandrovčani su u posljednje tri godine osvojili tri trofeja Kupa BiH, a dominaciju su nastavili i večeras. Nakon pobjede nad Zrinjskim u polufinalu, u finalu su u Kaknju savladali istoimenu domaću ekipu.

Kakanj se dobro držao u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:39, ali u nastavku su Igosi proigrali i došli do pobjede. Naravno, nije tajna da je tim Dragana Bajića bio veliki favorit u završnici turnira u Kaknju.

Uspijevao je domaći sastav nošen podrškom s tribina da se vrati u meč, da smanji zaostatak na neku pristojnu razliku, ali iskusni tim Igokee nije dozvolio neko iznenađenje u finalu. Dobrom partijom u zadnjih šest-sedam minuta Igokea je došla do uvjerljive pobjede.

Igokea je tako stigla do četvrtog vezanog trofeja i ukupno šestog u Kupu Bosne i Hercegovine.