Igman savladao Tuzla City i pobjegao iz opasne zone, velika gužva na dnu tabele

Nogometaši Igmana pobijedili su ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:0 u okviru 17. kola Premijer lige, te su pobjegli iz opasne zone.

Nakon početne inicijative Igman je poveo u 18. minuti. Čubrilo je nezgodno ubacio loptu gotovo, a nakon loše reakcije golmana Lolića, završila je u mreži za 1:0.

U 21. minuti Čolić je delekomentnim pokušajem uzdrmao stativu domaćeg gola, a potom je i Pantelić šutirao glavom pored gola.

Samo nekoliko minuta kasnije bilo je 2:0. Denković je sjajno prošao, namjestio se za šut i prizemnim udarcem poslao je loptu u mrežu za veliko vodstvo Konjičana u 28. minuti.

U finišu prvog dijela Tuzlaci su žestoko atakovali, ali udarci Karjaševića, Nukića i Sušića nisu pronašli put do mreže. Mogao je Igman i do trećeg gola, ali je Denković šutirao pored gola.

Na startu drugog dijela Hadžić je propustio veliku šansu za Tuzlake koji su pokušavali do kraja doći do gola, ali tome nisu uspjeli.

Nakon ove pobjede Igman je preskočio Tuzla City i pobjegao iz opasne zone, a na samom dnu tabele vlada velika gužva u borbi za opstanak.

Igman će u narednom kolu gostovati Veležu, dok će Tuzla City dočekati Slogu iz Doboja.