Igman – Sarajevo 2:0

Slavlje Igmana protiv Sarajeva

Igman meč završio s devet igrača i upisao pobjedu, Sarajevo nastavilo agoniju

Pretposljednji meč petog kola Premijer lige BiH u Kaknju su odigrali Igman i Sarajevo.

Historija je ispisana – Igman je postigao prve golove i upisao prvu pobjedu u Premijer ligi naše zemlje, na kraju je rezultat bio 2:0.

Prvo poluvrijeme totalno negledljivo s mnogo grešaka u predaji lopte i na jednoj i na drugoj strani.

Najuzbudljivije je bilo u razmaku od 25. do 28. minute.

Sam kao duh je bio Suljić u kaznenom prostoru Igmana, Musa mu je poslao loptu, no prolazi mu ispod noge i propada sjajna šansa za Sarajevo.

Kazna na drugoj strani odmah dolazi. Musa je srušio Ramića i opravdano je dodijeljen penal za Igman.

Užasno loše je šutirao penal Hrelja, Šahinović odbranio, ali loše odbio loptu i Hrelja iz drugog pokušaja postiže gol, prvi u historiji za Igman u Premijer ligi.

Konačno dobra prilika za Sarajevo u 33. minuti. Varešanović je bio sam u šesnaestercu Igmana, ali stigli su to izblokirati domaći.

Trostruka izmjena Feđe Dudića prije starta drugog dijela. Kobiljar, Mulahusejnović i Kapić na terenu, u svlačionici su ostali Drobarov, Suljić i Džafić.

Ništa mu to dobrog nije donijelo, barem ne odmah. U 53. minuti novi šok za goste. Korner je bio za Igman, sjajno je Bodul ubacio, a glavom bez skoka pogađa jedan od najnižih fudbalera na terenu – Demir Jakupović.

Odmah je Igman imao šansu i za treći gol, no Duraković je oklijevao i sve opropastio.

Bodul je, čini se ne namjerno, ali dosta neoprezno, rukom po licu zakačio Ikića i dobio crveni karton u 55. minuti te ostavio svoj tim na cjedilu.

Nova velika prilika za Igman u 61. minuti. Kratka lopta Muse za svog golmana, Ramić je šutirao, Šahinović spašava.

Minut kasnije prvi udarac gostiju u okvir gola. Ahmetović je sjajno ostavio loptu za Kobiljara koji šutira, Ćeman odlično brani.

Ćeman se ponovo istakao u 77. minuti kada je sjajno odbranio pokušaj glavom Mulahusejnovića, koji je minut ranije imao jedan katastrofalan šut i poslao loptu na parking iza sjeverne tribine.

U nadoknadi Hebibović s pedesetak metara pogađa prečku gola Šahinovića koji je bio van svog gola, Mulahusejnović na drugoj strani imao šansu no nije bilo golova.

Utakmicu je Igman završio s devet igrača, s obzirom na to da je rezervista Blagojević, koji je ušao u 82. minuti, dobio dva žuta kartona i isključen je u nadoknadi.

Tako je Igman stigao do historijske pobjede, a Sarajevo nastavilo agoniju poslije poraza od 1:5 od Tuzla Cityja.

Igman dakle ima tri boda uz dvije utakmice manje, dok Sarajevo ima devet i pokvarili su sjajan start od tri pobjede.

U narednom kolu ekipa Igmana gostovat će kod Posušja, dok će Sarajevo ugostiti Slobodu na Bilinom polju.