Igman kao gost srušio Tuzla City

Nogometaši Igmana kao gosti su u sjajnoj nogometnoj utakmici pobijedili Tuzla City u susretu koji je odigran u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 3:2.

Već na početku meča vidjeli smo pogodak i bila je to sjajna najava današnje utakmice, a gol za vodstvo postigli su nogometaši Igmana. Hrelja je šutirao, golman domaćih je odbranio njegov pokušaj, ali na pravom mjestu bio je Ramić koji pogađa za 1:0.

Mogao je Bodul u 31. minuti postići gol za 2:0, ali je Fejzić to odbranio, no u finišu prvog poluvremena Igman uspjeva postići drugo gol. Strijelac je opet bio Ramić i to nakon kontranapada i asistencije Durakovića.

Domaći nogometaši se vraćaju u 59. minuti golom Nukića, nakon čega su uslijedili žestoki napadi domaćeg tima, što je ostavilo puno prostora nogometašima Igmana u napadu pa u 67. minuti preko Ramića postižu treći gol i dolaze u vodstvo do 3:2.

Napadač gostiju je tako kompletirao drugi hat-trick u ovoj sezoni i stigao do brojke od 10 pogodaka, što ga čini najboljim strijelcem lige.

Da u finišu meča gledamo pravu dramu potrudili su se nogometaši Tuzla Cityja koji preko Kuzmanovića već u narednom napadu smanjuju na 3:2, ali do kraja meča, iako su imali nekoliko odličnih prilika, nisu uspjeli postići i treći gol i izbjeći poraz u ovom susretu.

Zanimljivo, identičan rezultat između ovih timova bio je i 14. septembra ove godine, s tim da je tada Igman kao domaćin u Doboju kod Kaknja pobijedio tim iz Tuzle.

Ovom pobjedom, Igman je sada na 10. poziciji sa 15 osvojenih bodova i Slobodi koja je u zoni ispadanja bježe tri boda, dok je Tuzla City ostao na petoj poziciji sa 19 osvojenih bodova, ali i utakmicom manje protiv Zrinjskog.