Grupa smrti loše je krenula po Inter i Džeku, Lewandowski postigao prvi hat-trick za Barcelonu

Liga prvaka

Grupa C u kojoj se nalaze Bayern, Inter, Bacelona i Viktorija definitivno je grupa smrti ove sezone.

Večeras su odigrane utakmice prvog kola u ovoj grupi. U derbiju je Bayern kao gost s 0:2 savladao Inter, dok je Barcelona na Camp Nouu s 5:1 razbila Viktoriju.

Bayern je u Milanu ušao jako ofanzivno u susret, no isticao se Onana na golu Intera. Ipak, kapitulirao je u 25. minuti, kada ga je Leroy Sane zaobišao i postigao pogodak za vodstvo Bavaraca. Gol pogledajte klikom OVDJE

Najbolju šansu za Inter je u prvom poluvremenu imao Edin Džeko kada je glavom nakon kornera šutirao snažno, ali pored gola.

Edin Džeko je imao dobru šansu i na otvaranju drugog dijela kada je iz dobre pozicije šutirao u dobro postavljenog Neuera.

Minuta je bila 63. kada je Bayern tražio penal nakon igranja rukom dvojice igrača Intera, no najstrožiju kaznu nisu dobili. Ipak, samo dvije minute kasnije posao završava Sane.

Nijemac je i ovaj put odradio najveći dio posla, uputio šut koji ruku na srce nije išao u okvir gola, ali je D'Ambrosio skrenuo loptu u svoju mrežu za konačnih 0:2. Taj autogol pogledajte OVDJE

Do kraja nije bilo golova, a spomenimo da je Edin Džeko igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Correa koji je u 83. minuti postao tragičar Intera promašivši veliki zicer. Na kraju se može reći da je Onana bio i najbolji igrač Intera s obzirom na broj intervencija koje je imao.

Barcelone što se tiče, Blaugrana je odmah u startu tražila penal, no nakon intervencije VAR-a ustanovljeno je da nema elemenata za to.

Ipak, nakon nepunih 13 minuta igre rezultat na semaforu 1:0. Kessie je postigao prvijenac za španski tim. OVDJE pogledajte taj gol.

Penal je dosuđen za Plzen u 24. minuti, ali ga je VAR poništio. Deset minuta nakon toga Lewandowski postiže prvi gol za Barcelonu u Ligi prvaka. Pogledajte ga OVDJE.

Pedri je propustio dobru šansu u 41. minuti, da bi Sykora smanjio na 2:1 tri minute kasnije. VAR je provjeravao je li bilo ofsajda, nije ga bilo i gosti su mogli proslaviti gol.

Ipak, slavlje nije dugo trajalo jer svoj drugi, a Barcelonin treći večeras, u nadoknadi postiže Robert Lewandowski. Taj gol Poljaka pogledajte OVDJE

Češki tim je mogao do 3:2 u 65. minuti kada je Chory propustio kolosalnu šansu, a onda je Lewandowski postigao sjajan gol za 4:1 i svoj prvi hat-trick u dresu Barcelone. OVDJE pogledajte tu ljepoticu od gola.

Posao na ovoj utakmici je završio Ousmane Dembele u 71. minuti.

Naredne mečeve u ovoj grupi gledat ćemo već sljedeće sedmice. Za šest dana Bayern će dočekati Barcelonu, dok će Inter u goste kod Viktorije Plzen.

Treba reći da je Viktorija Plzen uz Manchester United klub kojem je Džeko najviše zabijao u karijeri, ukupno po devet golova, pa se nadamo da će Dijamant u istom ritmu nastaviti i u utorak.

Liga prvaka, 1. kolo, grupa C:

Inter – Bayern 0:2
Barcelona – Viktoria Plzen 5:1

VAR u Belgiji “otvorio oči” Peljti; nezapamćena drama u Madridu

Odigrane su utakmice 1. kola grupne faze Lige prvaka, a zanimljivi rezultati viđeni su u grupi B.

Tamo su snage odmjerili Atletico Madrid i Porto, te Club Brugge i Bayer Leverkusen.

Club Bruge je na svom terenu ugostio favorizovani Bayer Leverkusen, a na iznenađenje mnogih domaća ekipa ostvarila je pobjedu.

Jedini gol na susretu viđen je u 42. minut utakmice kada je na asistenciju Skov Olsena gol postigao Sylla.

Zanimljivo je dodati i da je ovu utakmicu sudio arbitar iz Bosne i Hercegovine, Irfan Peljto koji je jako dobro obavio svoj posao.

On je na asistenciju pomoćnika iz VAR sobe u 73. minuti gledao snimak, te je opravdano poništio gol gostiju zbog nedozvoljene pozicije.

Odluku koju je Peljto donio možete pogledati OVDJE.

Atletico Madrid je na svom terenu dočekao ekipu Porta, a nevjerovatno je šta se sve desilo u samoj završnici utakmice.

Porto je tokom cijelog susreta bio bolja ekipa, redao je šanse, ali jednostavno lopta nije htjela u gol koji bi značio vodstvo za gostujuću ekipu.

Jedan gol je poništen na ovoj utakmici i to domaćoj ekipi u 50. minuti kada je Koke pogodio, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Porto je u 82. minuti ostao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Taremi i činilo se da se Porto raspao u tim trenucima.

Atletico Madrid je napravio ozbiljan pritisak, koji te, su uspjeli postići gol 92. minuti utakmice, a strijelac je bio Hermoso.

Uslijedilo je slavlje koje je dugo trajalo, ali gosti su uspjeli krenuti sa centra, te doći u kazneni prostor domaćina, a nakon toga je upravo Hermoso skrivio penal.

Siguran realizator bio je Uribe i činilo se tada da je Portu osigurao bod. Ali to nije bio kraj utakmice.

U 101. minuti Griezmann je postigao gol, te je donio Atletico Madridu pobjedu na ovom susretu. Gol pogledajte ovdje.