-TopSLIDEOstali sportoviSport

Bosna i Hercegovina osvojila Zlatnu ligu nacija!

Zlatni ljiljani nastavili sa dominacijom

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci, nastavila je dominaciju na velikoj sceni novim trijumfom, ovaj put u četvrtom kolu Zlatne lige nacija.

Izabranici selektora Ifeta Mahmutovića danas su sa 3:0 po setovima savladali selekciju Njemačke i to rutinski, iako je bilo riječ o derbiju Zlatne lige. Ovom pobjedom kolo prije kraja osvojili smo Zlatnu ligu nacija.

Prvi set naši momci su dobili sa 25:15 za svega 15 minuta igre što dovoljno govori o dešavanjima u prvom setu.

U drugom setu poveli smo 11:6, Njemačka se vraća serijom od 4:1, smanjuju na 12:10, ali to je bilo sve. Drugi dio drugog seta pripada našoj selekciji koja je brzo vratila pet poena prednosti, a zatim set privela kraju sa 25:19.

I treći set otvaramo furiozno, poveli smo 8:3, Njemačka se ipak vraća i sredinom trećeg seta na semaforu je bilo 13:12. Nakon serije Njemačke ide serija naše reprezentacije, bilo je malo uzbuđenja na kraju trećeg seta, ali ipak dobro se završilo za naš tim.

Na kraju trećeg seta 25:21 za Bosnu i Hercegovinu i konačnih 3:0. Tako su naši momci upisali četvrti trijumf u ovogodišnjem izdanju Zlatne lige nacija.

Susret protiv Njemačke trajao je ukupno sat vremena.

Sutra od 13 sati igramo meč petog kola protiv selekcije Ukrajine gdje imamo prilku Zlatnu ligu završiti bez poraza.

Ovo je ujedno i dobra priprema za glavni događaj koji očekuje Zlatne ljiljane ove godine, a to su Paraolimpijske igre u Parizu u mjesecu augustu.