Borac se mučio u Posušju, ali na kraju zasluženo došao do pobjede

Tri boda idu u Banjaluku

Fudbaleri Borca pobijedili su u Posušju istoimenu domaću ekipu rezultatom 2:0 u trećem kolu Premijer lige.

Borac je imao jako loš start sezone. Neočekivano je ispao iz Evrope od predstavnika sa Farskih otoka, pa je jedva osvojio bod u duelu sa Slogom u Modriči, da bi potom doživio poraz od Sarajeva rezultatom 3:1 u Novom Gradu.

Zbog svih tih dešavanja dosta se govorilo o statusu Nenada Lalatovića, ali je on dobio podršku uprave i ostao je trener Banjalučana, a danas je ostvario prvu pobjedu u Premijer ligi sa ovom ekipom.

Po pravilu su gostovanja u Posušju teška, kako za Borac, tako i za sve ostale. Ipak, uspjeli su gosti iz Banjaluke uz malo sreće doći do čitavog plijena.

U prvih 15 minuta bez uzbuđenja, a najopasniji je bio pokušaj Jovića sa ruba kaznenog prostora iz slobodnjaka, ali je Pavlović pročitao njegovu namjeru i odbranio.

Najbolju priliku do gola Borac je imao preko Mrkaića, koji je iskosa s desne strane gađao suprotni ugao, ali je bio zamalo neprecizan. I onda u 38. minuti Pavlović glavom loptu šalje iza leđa svog golmana Kukića. Na jedan bizaran način Borac je poveo, na kraju zahvaljujući tom golu slavio pobjedu.

U drugom dijelu Posušje se dodatno otvorilo u želji da postigne pogodak, a propustilo je veliku šansu u prvih 10-ak minuta nastavka. Pavlović je odbranio zicer Pavkoviću.

Nastojali su domaći da izbjegnu poraz, napadali su sve više prema golu Borca, ali odbrana Banjalučana je izdržala i upisala vrijedne bodove nakon jednog kriznog perioda sa dosta turbulencija.

Najbolju šansu do kraja imali su gosti preko Mrkaića, koji je u 72. minuti izašao sam pred gol domaćih, ali je pogodio samo vanjski dio mreže. Prethodno ga je Kulašin dobro uposlio. U 92. minuti rezervista Meleg glavom pogađa nedugo nakon što je ušao u igru. Bio je to drugi gol u sezoni.

Borac će u 4. kolu ugostiti Igman, dok će ekipa Posušja narednog vikenda gostovati Sarajevu, najvjerovatnije u Zenici jer slijedi renoviranje terena stadiona Koševo.

Posušje – Borac 0:2 (Pavlović 38 ag, Meleg 92)

Posušje: Kukić, Brković, Milanović, Bešlić, Landeka, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Jović, Lučić, Horić.

Borac: Pavlović, Ćorić, Mrkaić, Gajić, Vojnović, Spremo, Kulašin, Popara, Tatar, Piščević, Zakarić.