-TopSLIDEOstali sportoviSportVisoko

Elvedina Muzaferija odlično je započela 2023. godinu

Evropa kup

Odlični nastupi Elvedine Muzaferije u Austriji

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija odlično je započela 2023. godinu. Sredinom ove sedmice u austrijskom Zauchenseeu održane su dvije utrke spusta u Evropa kupu, a Elvedina je u obje utrke zauzela odlično 11. mjesto.

Ovo su bile prve spust utrke u novoj sezoni u okviru Evropa kupa tako da je Elvedina upisala prve bodove i ima 48 bodova u konkurenciji spustašica.

Utrkama u Austriji Elvedina je sjajno najavila vikend u Svjetskom kupu gdje je očekuje spust utrka u St. Antonu.

Naša najbolja skijašica je nastupala ove sezone u Svjetskom kupu, ali još uvijek nije osvojila bodove.

Nakon St. Antona ide vikend brzih disciplina u Cortini tako da će Elvedina spremna dočekati Svjetsko prvenstvo u februaru.

Ono što je sigurno, naša najbolja skijašica će nastupati u superveleslalomu i spustu, a za ostale discipline još nije sigurno što se tiče Svjetskog prvenstva.

Elvedina je prošle sezone osvojila prve bodove za našu zemlju u Svjetskom kupu, tako da se nadamo da bi već u St. Antonu mogla do novih bodova u okviru Svjetskog kupa.

Utrka spusta u St. Antonu na rasporedu je u subotu 14. januara sa početkom u 11 sati.

U nedjelju se na istoj stazi vozi utrka superveleslaloma.

Elvedinu već sutra očekuje i trening spusta gdje će imati priliku da se upozna sa stazom u St. Antonu.

Inače, najbolje skijašice svijeta nakon devet tehničkih disciplina ponovo imaju dvije sedmice rezervisane za brze discpline u okviru Svjetskog kupa.