Visoko

Bosna savladala Slogu 33:26

Lider na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine visočka Bosna upisala je i petu pobjedu ove sezone.

Izabranici trenera Edhema Sirće su pred domaćim navijačima i u sjajnoj atmosferi, koju su “podebljali” i gostujući fanovi iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja, savladali Slogu rezultatom 33:26.

Bilaje ovo fantastična utakmica u kojoj je Sloga imala prednost do polovine prvog dijela, a prvo vodstvo Bosni donosi desno krilo Mirza Kapić, koji je pogodio za 8:7. U narednih 10-ak minuta Bosna uspijeva otići na šest golova razlike (16:10), ali se gosti do poluvremena vraćaju na minus 2 (16:14), da bi domaći na odmor otišli sa tri gola prednosti (17:14).

U nastavku je Sloga vrlo brzo anulirala prednost Bosne i napravila seriju 5:2 za 19:19. No, onda ponovo na scenu stupaju Kapić, Harmandić i golman Sirćo, te prave odlučujuću prednost za Bosnu, koja je za goste bila nedostižna. Na kraju sedam razlike za Bosnu, ali po svemu viđenom Sloga se pokazala kao vrlo nezgodan rival.

Mirza Kapić postigao je 13 golova, a Adnan Harmandić dodao je sedam. Enes Sirčo je na golu sakupio 16 odbrana. U redovima Sloge iz Gornjeg Vakufa sjajan meč odigrao je Sedžad Abdurahmanović, koji je postigao 10 golova.

Bosna u narednom kolu gostuje Derventi, dok će Sloga dočekati imenjaka iz Doboja.