Humanitarna utakmica u Zenici: Košarkaški BiH savladali Švedsku 89:74

Košarkaša reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je jučer u Zenici najbolju selekciju Švedske rezultatom 89:74.

U zeničkoj Areni dvije selekcije su odigrale pred 4.000 navijača humanitarnu utakmicu, u okviru priprema za kvalifikacioni ciklus za Evropsko prvenstvo 2015. godine. Sav prihod od ulaznica bit će usmjeren na pomoć stanovništvu koje je tokom maja ugroženo katastrofalnim poplavama i klizištima.

Gostujuću reprezentaciju je s klupe predvodio bh. košarkaški stručnjak Vedran Bosnić.

Prvo poluvrijeme ponudilo je napadački solidnu košarku, a završeno je vodstvom Švedske rezultatom 45:46. Gosti su pokazali da su neugodna reprezentacija koja je iskoristila nešto lošiju igru i došla do prednosti nakon prvih 20 minuta utakmice.

U drugom poluvremenu na teren kao da je izašla druga reprezentacija Bosne i Hercegovine. Uz mnogo kvalitetniju odbranu i efikasniji napad, BiH je ubrzo došla do prednosti koju je održavala sve do kraja utakmice. Semafor je na kraju treće četvrtine pokazivao 72:62.

Posljednja četvrtina je protekla u sličnom ritmu. Košarkaši Švedske su teško pronalazili put do bh. koša, dok su domaći košarkaši bez većih poteškoća održavali prednost za konačnu pobjedu rezultatom 89:74.