Dinamo poražen kod Seville, Leipzig i Sociedad remizirali

Evropska liga

Odigrano je svih osam prvih susreta play-offa Evropske lige.

Zagrebački Dinamo nije se dobro proveo u Sevilli. Ekipa koja je rekorder po broju trofeja u ovom takmičenju povela je u 13. minuti golom Ivana Rakitića s bijele tačke, bivši hrvatski reprezentativac gestom se izvinjavao navijačima gostujućeg tima.

Tračak nade za Modre upalio je Mislav Oršić u 41. minuti. Sjajno je primio loptu u šesnaestercu nakon centaršuta Ristovskog i poentirao na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

No, svega tri minute kasnije Lucas Ocampos ponovo dovodi Sevillu u vodstvo, a u nadoknadi prvog poluvremena Anthony Martial povećava prednost španske ekipe na 3:1. Ispostavit će se da je to konačan rezultat, u drugom dijelu nije bilo pogodaka.

Reprezentativac BiH Amer Gojak odigrao je cijeli meč, Luka Menalo ostao na klupi.

U jednom od najzanimljivih susreta play-offa RB Leipzig i Real Sociedad su remizirali. Poveli su gosti preko le Normanda u osmoj minuti, izjednačio Nkunku nakon pola sata igre. Zatim je španski reprezentativac Mikel Oyarzabal ponovo doveo goste u vodstvo golom s bijele tačke, da bi Emil Forsberg također iz penala pogodio za 2:2, osam minuta prije kraja.