Borac – Sarajevo 1:1

Borac je u derbi meču 6. kola Premijer lige BiH ugostio FK Sarajevo, a na kraju u ovom zanimljivom meču pobjednika nije bilo (1:1).

Dva potpuno različita poluvremena vidjeli smo na Gradskom stadionu u Banjaluci.Prvih 45 minuta meča u Banjaluci nije donijelo gotovo ništa. Vrijedi jedino izdvojiti dobar udarac Mladena Veselinovića sa 20-ak metara u šestoj minuti, ali je udarac otišao preko gola.

To je bila najozbiljnija šansa u prvom poluvremenu. Ostatak ovog dijela igre je protekao u jalovim napadima i ponovo jako tužnoj slici s bh. terena, pa nije nikakvo čudo što se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Nastavak je ipak pružio mnogo bolji fudbal, a u 52. minuti Bordo tim je došao do vodstva. Sarić je izveo korner, najbolje se u kaznenom prostoru sanašao Marko Mihojević, te pogađa za 0:1.

Nakon gola Borac kreće ofanzvnije ka golu Sarajeva.

Imali su nekoliko opasnih situacija. Burazor je udarcem s 30 metara dobro zagrijao Pavlovića, a u 73. minuti domaći ipak stižu do gola. Fantastičnu loptu uputio je Veselinović, Mahir Karić je majstorski pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja. Igra se malo smirila, kao da su oba tima bila zadovoljna jedinm bodom, iako je Borac pokušao da nakon izjednačenja odmah da dođe i do drugog gola. Međutim, ostalo je 1:1, što je na kraju i najrealniji ishod meča.